Naga MarketsDlaczego złoty jest słabszy w tym tygodniu, a euro nie umacnia się mimo dobrych danych? Co dalej z wojną handlową i jak wpłynie to na rynki akcyjne? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Rynek zdyskontował wszystkie pozytywne informacje nt. umowy handlowej?

Kurs dolara do złotego umacnia się, co w ocenie eksperta jest wspomagane przez sytuację na EURUSD. Co ciekawe „edek” pomimo solidnych odczytów PMI z Europy zaliczył spadek.

W poniedziałek mieliśmy pierwsze wystąpienie nowej szefowej EBC, Christine Lagarde. Posiedzenie było neutralne. Informacje nie są negatywne dla euro, a mimo to wspólna waluta jest słaba. Być może rynek ustawia się pod scenariusze, które mogą się wydarzyć w przyszłości – oświadczył ekspert z BOŚ.

Jeśli chodzi o wojnę handlową, ekspert zauważa, iż oczekiwania rynkowe są zbyt duże względem potencjalnej umowy.

Jeżeli do uroczystego spotkania prezydentów USA i Chin ma dojść jeszcze w tym miesiącu, to czasu na upublicznienie informacji o czasie i miejscu tego wydarzenia pozostało bardzo mało. Im dłużej będziemy musieli na to czekać, tym większa będzie obawa, że USA nie chcą przystać na “wyśrubowane” oczekiwania Chin… a stąd już łatwo o głębszą korektę na rynkach. Chiny w zamian nie oferują niemal nic, a jedynie starają się utrzymać presję na USA – powiedział analityk BOŚ.

W przypadku gdyby nie udało się osiągnąć umowy handlowej, wówczas może dojść do powrotu ryzyka na światowe rynki, co w ocenie eksperta mogłoby oznaczać głębszą korektę i realizację zysków z pozycji długich po bardzo dobrym październiku.

Spoglądając na indeks SP500 to widać, iż mamy poziom bliski poziomowi otwarcia z 4 listopada. Skoro przez trzy dni rynek się niemal nie zmienił pomimo lepszych informacji nt. potencjalnej umowy to może oznaczać, że rynek wszystko zdyskontował, a teraz istnieje ryzyko porażki – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here