Naga MarketsStrategowie z banku OCBC dostrzegają możliwą korektę cen złota w I kwartale 2021 r., gdy będą znoszone lockdowny wraz z rosnącym apetytem na ryzyko. Jednak spodziewają się, że od drugiego kwartału przyszłego roku kurs żółtego metalu przekroczy 2000 USD. Podobnego zdania są eksperci z Credit Suisse, którzy mimo celu na poziomie 2300 USD za uncję prognozują dalszą korektę na rynku żółtego kruszcu.

  • Złoto powinno skorzystać na stałym globalnym wsparciu fiskalnym i monetarnym
  • Apetyt na ryzyko może okazać się przeciwwagą dla atrakcyjności złota w krótkim terminie
  • Żółty metal pozostanie w korekcie, dopóki cena znajduje się poniżej poziomu 1916 USD

Kurs XAU/USD wzrośnie powyżej 2000 USD w 2021 r. – OCBC

W ocenie analityków złoto powinno skorzystać na stałym wsparciu fiskalnym i monetarnym w głównych gospodarkach w przyszłym roku, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i UE.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rosnące nastawienie do ryzyka może okazać się przeciwwagą dla atrakcyjności złota jako bezpiecznego aktywa w krótkim terminie. Jednak połączenie trzech głównych czynników powinno kierować cenę złota w górę:

  • Słaby dolar;
  • Niskie rentowności;
  • Rosnące oczekiwania inflacyjne.

Oczekujemy, że złoto będzie rosło w przyszłym roku i będzie kosztować powyżej 2000 USD za uncję od drugiego kwartału do czwartego kwartału 2021 r. – napisano w raporcie OCBC.

Cena złota: widoczna słabość od jakiegoś czasu – Credit Suisse

Słabość złota pozostaje postrzegana jako krótkoterminowa, chociaż podstawowy trend wzrostowy może jeszcze nie zostać wznowiony przez jakiś czas. Według strategów z Credit Suisse żółty metal pozostanie w korekcie, dopóki cena znajduje się poniżej poziomu 1916 USD.

Złoto ustabilizowało się zgodnie z oczekiwaniami z powrotem powyżej średniej MA200 (na poziomie 1819 USD) i nadal uważamy, że słabość z sierpnia jest korektą w ramach długoterminowej hossy – wskazano w raporcie.

Analitycy podkreślają, iż przebicie poziomu 1916 USD będzie oznaczało koniec korekty spadkowej, a przełamanie powyżej 1966 USD otworzy drogę do 2075 USD i ostatecznie do 2300 USD.

Z drugiej strony zamknięcie poniżej 1819 USD ostrzegałoby przed bardziej skoordynowaną korektą w dół, przy lokalnym wsparciu na poziomie 1765/63 USD, a następnie na ważnym poziomie 1726 USD, który naszym zdaniem utrzyma potencjalną przecenę – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here