Naga Marketssztabki złotra i srebraCena złota spadła poniżej 1900 USD za uncję w zeszłym tygodniu, a słaby odczyt inflacji CPI w USA w tym tygodniu może spowodować dalszą wyprzedaż żółtego metalu, jak podał OCBC Bank. Z kolei wskaźniki na notowaniach srebra wskazują na trend boczny, choć kurs w dalszym ciągu zachowuje tendencje wzrostową, wskazuje Benjamin Wong, strateg w DBS Banku.

Analiza cen złota: XAU/USD spadnie w najbliższym czasie – OCBC

Złoto odnotowało najlepszy miesięczny wzrost cen od początku roku w maju, wzrastając o 7,8% w zeszłym miesiącu, aby zamknąć się powyżej 1900 USD w dniu 31 maja. Jednak pierwsze dni czerwca były mniej zachęcające, ponieważ cena spadła poniżej poziomu 1900 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Całkowite znane zasoby ETF na złoto wzrosły w maju o 1,58 mln uncji, co jest pierwszym pozytywnym napływem do tej przestrzeni od trzech miesięcy. Rentowność obligacji USA pozostają w stagnacji, a my nadal uważamy, że cena złota jest zbyt wysoka i oczekujemy, że będzie nadal korygowała w tym tygodniu – napisano w raporcie.

Analiza cen srebra: XAG/USD pozostaje w tendencji zwyżkowej – DBS Bank

Wzrost srebra o 20,8% od marcowych minimów 23,78 USD został powstrzymany przy oporze wynoszącym niecałe 29 USD. Słabszy profil wskaźników RSI i MACD sugeruje, że trwają pewne ruchy konsolidacyjne. Jednak kurs XAG/USD nadal pozostaje w zwyżkowej tendencji, chyba że spadnie poniżej 23,81, donosi Benjamin Wong, strateg w DBS Banku.

Wskaźniki techniczne wskazują na krótkoterminową słabość. Czerwiec to zazwyczaj miesiąc konsolidacji metali szlachetnych. W związku z tym dwumiesięczny trend wzrostowy srebra powinien się ochłodzić i utworzyć konsolidację – wskazano w raporcie.

Biały metal posiada solidne wsparcie w okolicach 26.05-26.27. Ponadto należy zwrócić uwagę na zbieżność 50-dniowej średniej ruchomej (DMA) 26,58 i 100-DMA 26,48.

Przy krótkoterminowych wskaźnikach technicznych pokazujących osłabienie byków, należy spodziewać się głębszej korekty zanim cena się ustabilizuje i wznowi ruch w górę. Taki rajd może dotrzeć w okolice oporu 30,72, długoterminowe mierzenie 50% Fibonnaciego – podsumowano.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania nasdaq na żywo | złoty | zł kurs | usd prognoza | biomed notowania | kurs pkn orlen | akcję lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here