Naga MarketsBNP-Paribas-logo

Słabość doskwierała dolarowi przez ostatnie tygodnie. Niemniej jednak w ostatnich dniach USD jak gdyby nabrał skrzydeł i potwierdził wzrosty wobec pozostałych walut G10. Analitycy BNP zastanawiają się, czy trwająca aprecjacja USD to jedynie korekta, czy początek nowego trendu?


Największe wzrosty USD odnotowaliśmy wobec EUR oraz JPY, wzrost apetytu na ryzyko oraz wyższe ceny ropy naftowej spowodowały, że jak dotąd sytuacja na wspomnianych parach daje nadzieję na większe odbicie – informują analitycy BNP Paribas.

Wykorzystaj modele quant w swoim handlu. Sprawdź narzędzia FxPro

Wewnętrzny wskaźnik BNP o nazwie STEER potwierdza nadzieje analityków. Z jego wskazań wynika, że w najbliższych dniach można spodziewać się kontynuacji rozpoczętych w tym tygodniu ruchów. Im dalej jednak na osi czasu, tym niestety gorzej dla dolara.

chart

Największym zagrożeniem dla silnego USD jest sam Fed i jego obecne, niezwykle gołębie stanowisko wobec przyszłych podwyżek stóp procentowych w Stanach. Analitycy banku przekonują jednak, że kiedyś Rezerwa będzie musiała zareagować, dlatego BNP wciąż pozostaje przy swoich wcześniejszych prognozach plasujących EUR/USD w okolicach poziomu 1,16 w połowie tego roku. Obecnie czekamy na przyszłotygodniowe dane – podsumowuje BNP Paribas.

EUR/USD odbija się od długoterminowej strefy oporu. Czy czeka nas retest niebieskiej linii trendu?
EUR/USD odbija się od długoterminowej strefy oporu. Czy czeka nas retest niebieskiej linii trendu?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here