Naga MarketsBitcoin (BTC) i inne „altcoiny” utrzymują w czwartek swoje krótkoterminowe, niedźwiedzie nastawienie, po spadkach o 15% z ostatnich maksimów na poziomie 69 000 USD. Wydarzenia te doprowadziły główną kryptowalutę do poziomu poniżej 60 000 USD, a trwająca korekta jest uważana przez wielu analityków za „zdrową”. Kurs BTC/USD oscyluje w czwartek w okolicach 59 500 USD.

Pomimo ostatniego spadku o 15%, bitcoin wciąż rośnie o ponad 100% w ciągu roku

Jeśli chodzi o „altcoiny”, ethereum również koryguje ostatni impuls wzrostowy, podobnie jak cardano, ripple i polkadot, próbując ustabilizować cenę powyżej 4000 USD. Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi około 2,62 biliona dolarów.Spadek wydaje się być związany z nadmierną dźwignią finansową stosowaną przez wielu inwestorów – napisał na swoim blogu Jan Wuestenfeld, analityk CryptoQuant.

Bitcoin nadal znajduje się pod presją w tym tygodniu, a korekta może stać się bardziej dotkliwa, jeśli zobaczymy spadek poniżej 58 000 USD. Mniej więcej w tym miejscu główna kryptowaluta znalazła silne wsparcie pod koniec października – zauważa Craig Erlam, analityk w Oanda.

Niedawno pojawiło się wiele dobrych wiadomości dla bitcoina, na przykład uruchomienie funduszy ETF lub aktualizacja Taproot. Erlam zastanawia się, czy teraz widzimy realizację zysków z tych wydarzeń. Oba wydarzenia zostały wycenione z góry, a przy cenach na rekordowych wysokościach logiczne byłoby, gdyby nastąpiła pewna korekta cen.

Prędzej czy później każdy duży wzrost ma swoją fazę proporcjonalnej korekty. Pomimo ostatniego spadku o 15%, bitcoin wciąż rośnie o ponad 100% w ciągu roku – napisała José María Rodríguez, analityk Bolsamanía.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) walczy o utrzymanie poziomu 60 000 USD

Cena bitcoina wskazuje na ruch boczny w ostatnim miesiącu ze wsparciem na poziomie 58 000 USD i oporem na poziomie 69 000 USD. Wskaźniki techniczne pokazują pozytywny trend wzrostowy dla bitcoina, co oznacza, że ​​kupujący mogą pozostać aktywni na korektach. Jednak przedział cenowy od 63 000 do 65 000 USD może w krótkim okresie ograniczyć wzrost.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pekao | stalprodukt akcje prognozy | mrc notowania | dom development notowania | cena funta | czym jest cfd | kghm gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCo Polacy najczęściej kupują na święta?
Następny artykułAkcje Tesla Inc. po 3 tys. dol.? To możliwe do 2026 r., twierdzi Cathie Wood
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here