Naga MarketsPołudniowo-Koreański regulator (FSC) nalega na przyspieszenie prac nad pierwszą w kraju ustawą sektora kryptowalut w trosce o bezpieczeństwo.


Hong Seong-ki, z zespołu cyfrowej waluty Komisji Finansowej (FSC) dołączył do chóru wśród władz dążących do uregulowania sektora, podkreślając znaczenie nowych przepisów skoncentrowanych na ochronie inwestorów i przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy (AML).

“Podczas gdy rynki rosną, to platformy transakcyjne nie nadążają i wydają się nie być wystarczająco przygotowane pod względem bezpieczeństwa” – głosił Seong-ki w wywiadzie dla Bloomberga.

Obawy wynikają z dwóch ostatnich ataków na giełdy: Coinrail, z której na początku czerwca skradziono 37 mln dolarów w kryptowalutach oraz 20 czerwca z Bithumb, gdzie zniknęło 30 milionów dolarów w tokenach i giełda musiała zawiesić transakcje.

“Najpierw chcemy wprowadzić najpilniejsze i najważniejsze kwestie dla bezpieczeństwa, ustawa powinna zostać przyjęta najszybciej jak to tylko możliwe” – dodał.

Jeden z projektów uchwał będzie zmieniał istniejącą ustawę o elektronicznych transakcjach finansowych. Będzie zmiana także w kwestii podatku dochodowego i podatku CIT, aby uniemożliwić uchylanie się od obowiązku podatkowego. Na początku miesiąca Park Yong-jing członek partii rządzącej przedłożył projekt Zgromadzeniu Narodowemu, który zyskał poprarcie wśród polityków. Jeśli ustawy zostaną uchwalone, Korea Południowa dołączy do Japonii jako jeden z najbardziej uregulowanych krajów, gdzie giełdy będą podlegały nadzorowi FSC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 27.07.2018
Następny artykułGBPCAD – dotyka strefy wsparcia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here