Naga MarketsFinancial Services Commission (FSC), koreański regulator dołączył do badania lokalnych giełd kryptowalut. FSC będzie brał udział w dochodzeniach przeciwko praniu brudnych pieniędzy obok The Financial Supervisory Service (FSS) aby poszerzyć zakres działań.


FSC będzie teraz sprawdzać konta bankowe koreańskich giełd pod kątem nadużyć jak pranie brudnych pieniędzy (AML) oraz innych nielegalnych działań. Obecnie prowadzone jest śledztwo w sprawie największej giełdy w kraju – Upbit, gdzie ukazano problem płynnościowy. Obiektem zainteresowań regulatorów może stać się także giełda Bithumb, która planuje wypuścić w kwietniu własny token.

Kim Yong-beom z FSC powiedział, że nie sprzeciwia się użyciu blockchain w usługach bankowych i finansowych, zauważył za to potrzebę skoordynowanej komunikacji w polityce regulacyjnej kryptowalut, dodał, że „międzynarodowa dyskusja jest konieczna”.

FSS oficjalnie utworzyła grupę zadaniową do zbadania nielegalnych praktyk na rynku kryptowalut w Korei Południowej. Będzie analizować kwestie dotyczące istniejących giełd, które mogły oszukać inwestorów.

Problem płynnościowy

Na początku tygodnia, ujawniono problem płynności w Upbit oraz domniemanego oszustwa. Kwestia polega na dzieleniu/łączeniu płynności z innymi giełdami. Sprawą zajmie się również FSS. Według społeczności Upbit nie powinien dopuścić się nielegalnych działań by generować wyższe przychody ponieważ giełda już posiada bardzo wysoki obrót. Prawdopodobnie sprawa zakończy się na słownym ostrzeżeniu aby zapobiec udostępnianu płynności innym giełdom.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: Waluty w korektach – czeka nas gorszy okres dla strategii trendowych
Następny artykułZbigniew Wieczorek – weekendowa analiza par głównych, 13 maja
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here