Naga MarketsFinancial Services Commission (FSC), koreański regulator dołączył do badania lokalnych giełd kryptowalut. FSC będzie brał udział w dochodzeniach przeciwko praniu brudnych pieniędzy obok The Financial Supervisory Service (FSS) aby poszerzyć zakres działań.


FSC będzie teraz sprawdzać konta bankowe koreańskich giełd pod kątem nadużyć jak pranie brudnych pieniędzy (AML) oraz innych nielegalnych działań. Obecnie prowadzone jest śledztwo w sprawie największej giełdy w kraju – Upbit, gdzie ukazano problem płynnościowy. Obiektem zainteresowań regulatorów może stać się także giełda Bithumb, która planuje wypuścić w kwietniu własny token.

Kim Yong-beom z FSC powiedział, że nie sprzeciwia się użyciu blockchain w usługach bankowych i finansowych, zauważył za to potrzebę skoordynowanej komunikacji w polityce regulacyjnej kryptowalut, dodał, że „międzynarodowa dyskusja jest konieczna”.

FSS oficjalnie utworzyła grupę zadaniową do zbadania nielegalnych praktyk na rynku kryptowalut w Korei Południowej. Będzie analizować kwestie dotyczące istniejących giełd, które mogły oszukać inwestorów.

Problem płynnościowy

Na początku tygodnia, ujawniono problem płynności w Upbit oraz domniemanego oszustwa. Kwestia polega na dzieleniu/łączeniu płynności z innymi giełdami. Sprawą zajmie się również FSS. Według społeczności Upbit nie powinien dopuścić się nielegalnych działań by generować wyższe przychody ponieważ giełda już posiada bardzo wysoki obrót. Prawdopodobnie sprawa zakończy się na słownym ostrzeżeniu aby zapobiec udostępnianu płynności innym giełdom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here