Naga MarketsKT Corporation, największa firma telekomunikacyjna w Korei Południowej, ogłosiła właśnie wprowadzenie na rynek swojej własnej sieci bloków. Firma wykorzystuje technologię Blockchain, by zwiększyć bezpieczeństwo i przejrzystość swoich usług.


Zgodnie z informacjami medialnymi, szef KT Blockchain Center Seo Young-il powiedział, że technologia Blockchain może być wykorzystywana w telekomunikacji do bezpiecznego i wydajnego zarządzania danymi.

Zalety

Dzięki nowej sieci KT Corporation planuje umożliwić zarówno klientom indywidualnym jak i korporacyjnym przechowywanie i przesyłanie swoich danych cyfrowych przy “mniejszym ryzyku ataku hakerskiego”. Sieć ma deklarowaną przepustowość 2500 transakcji na sekundę (TPS).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

KT Corp. planuje również zaoferować usługi roamingowe oparte na sieci bloków. Firma chce to osiągnąć dzięki porozumieniu z międzynarodowym operatorem telefonii komórkowej, takim jak NTT Docomo, czołowy dostawcą usług z Japonii. Użycie innowacyjnej technologii pozwoli firmie na obliczanie rachunków roamingowych w czasie rzeczywistym i poprawę szybkości połączenia internetowego dla klientów.

Grupa ds. Blockchain z ​​KT Corporation dołączyła wcześniej do Carrier Blockchain Study Group (CBSG), globalnego konsorcjum zrzeszającego firmy telekomunikacyjne zainteresowane technologią, na której oparte są kryptowaluty. Celem związku jest stworzenie ekosystemu sieci bloków dla operatorów. Ułatwi to świadczenie usług z zakresu roamingu, poprawi zabezpieczenia rozliczeń i uwierzytelniania osobistego i pomoże wdrożyć aplikacje Internetu Rzeczy. Oczekuje się, że rynek Blockchain w Korei Płd. wzrośnie 20-krotnie w ciągu czterech lat – z 44 milionów w 2018 r. do około 887 milionów w 2022 r.

Korea Południowa – za czy przeciw?

Korea Południowa jest jednym z wiodących rynków jeśli chodzi o sieć bloków i kryptowaluty. Mimo tego władze tego kraju nadal nie mają wypracowanego jednoznacznego stanowiska względem produktów tej nowej technologii. Zakazano np. organizacji ICO, choć trwają prace nad zmianą tej decyzji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here