justicePołudniowokoreańska Izba Adwokacka (Korean Bar Association), której członkostwo jest obowiązkowe dla wszystkich prawników w kraju, prowadziło publiczną kampanię na rzecz przyjęcia przez rząd szeregu przepisów dotyczących kryptokryptografii. Grupa proponuje w szczególności regulacje dotyczące wymiany kryptowalut, wstępnych ofert (ICO), krajowych i zagranicznych transakcji kryptograficznych oraz funduszy kryptowalutowych.


Regulacje pomogą w rozwoju rynku kryptowalut

Z doniesień agencji prasowej Reuters wynika, iż Koreańska Izba Adwokacka w czwartek lobbowało na rzecz “szybkiego ustanowienia ram prawnych, aby pomóc w rozwoju wirtualnego przemysłu walutowego opartego na technologii blockchain i chronić inwestorów”.

“Rzadko zdarza się, aby koreańskie stowarzyszenie adwokackie, którego członkostwo jest obowiązkowe dla wszystkich lokalnych prawników, prowadziło publiczną kampanię na rzecz interesów konkretnych grup, technologicznych lub biznesowych” – zauważył dziennikarz.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek w trakcie Zgromadzenia Narodowego, prezes stowarzyszenia, Kim Hyun wezwał rząd do oderwania się od negatywnych postrzegań i wahań, a także do opracowania ustaw, które pomogą w rozwoju branży blockchain i zapobiegną skutkom ubocznym związanym z kryptowalutami.

Uczyńmy handel kryptowalutami legalny

Rząd koreański pracuje obecnie nad ramami prawnymi dotyczącymi wstępnej oferty monet (ICO), których “bez ujawniania podstaw prawnych” zakazał we wrześniu ubiegłego roku. Koreańska Izba Adwokacka zaproponowała konkretny kierunek regulacji dotyczących stron internetowych, ICO, krajowych i zagranicznych transakcji kryptowalutowych oraz produktów funduszu krypto.

Może Cię zainteresować: Nadszedł czas, aby Bitcoin “wstał bądź zamilkł”

Grupa wzywa rząd do przyjęcia jasnych przepisów prawnych związanych z wymianą kryptograficzną, aby zapobiec takim działaniom jak pranie brudnych pieniędzy czy wykorzystywanie informacji poufnych. Stowarzyszenie naciska również na wprowadzenie regulacji zgodnie z ustawą o transakcjach wymiany walutowej w odniesieniu do krajowych i zagranicznych transakcji kryptograficznych. Ponadto, zamiast zakazywać inwestycji w kryptowaluty, grupa proponuje zezwolenie na handel nimi określonym typom organizacji posiadających doświadczenie i kwalifikacje.

Nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie przepisy dotyczące papierów wartościowych są surowe, prawo zezwala na operacje funduszy wykorzystujących waluty wirtualne jako aktywa bazowe i transakcje terminowe – uzasadnia stowarzyszenie.

Bezpieczne ICO

W przypadku ICO, stowarzyszenie proponuje zastosowanie istniejących przepisów dotyczących papierów wartościowych, takich jak ustawa o rynkach kapitałowych lub ustawa o inwestycjach finansowych w odniesieniu do tokenów zabezpieczających, obejmujących zarówno krajowe, jak i zagraniczne ICO wchodzące na koreański rynek.

Zobacz także: Koreański regulator pilnie wzywa do wprowadzenia ustawy dot. kryptowalut

Ponadto, grupa twierdzi, że krajowa Komisja Usług Finansowych (FSC) powinna “z góry określić obowiązek składania powiązanych dokumentów, takich jak white paper” dla ICO organizowanych przez spółki zagraniczne wchodzące na rynek krajowy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here