Naga Marketsnapis blockchain na tle plastrów mioduIconloop, firma z rynku technologii blockchain, otrzymała aż 10 miliardów koreańskich wonów (KRW) (ponad 8 milionów dolarów) od siedmiu firm inwestycyjnych uczestniczących w rundzie finansowania serii A.

Według oświadczenia z 10 października była to pierwsza inwestycja venture capital Iconloop od momentu jej powstania w 2016 roku i to z udziałem takich firm jak np. Korea Technology Finance Corporation (KOTEC).

Budowanie usługi uwierzytelniania tożsamości opartej na blockchainie

Iconloop planuje przeznaczyć zebrane środki na uruchomienie usługi uwierzytelniania tożsamości cyfrowej opartej na blockchainie o nazwie „my-ID”. Według firmy my-ID może być używane do otwierania rachunków bankowych bez bezpośredniej weryfikacji i „pozwala na zapisanie informacji uwierzytelniających […] na telefonie komórkowym użytkownika, aby użytkownicy mogli ponownie wykorzystać te informacje do otwierania kolejnego konta lub uzyskania dostęp do innych usług wymagających identyfikacji. ”

Wraz z usługą my-ID Iconloop wykorzysta te pieniądze na dalszą promocję swojego aliansu z 27 organizacjami z różnych branż, w tym banków, firm ochroniarskich, handlu elektronicznego i firm produkcyjnych.

Podejście Korei Południowej do blockchaina

W lutym rząd metropolitalny Seulu wybrał już platformę blockchain firmy Iconloop do wykonywania usługi wysyłania maili. W tym czasie J.H. Kim, członek rady Icon Foundation i CEO Iconloop, powiedział:

„Wzrost liczby przypadków użycia publicznego blockchaina jest punktem wyjścia do pokazania wyraźnego przykładu, w jaki sposób blockchain może być wykorzystywany w działaniach władz”.

Tego lata rozeszły się wieści, że stolica Korei Południowej chce wypuścić rodzimą cyfrową walutę S-coin o zasięgu ogólnokrajowym. Jej celem będzie zachęcenie obywateli do udziału w zarządzaniu, ułatwienie współpracy między obywatelami i gromadzenie informacji.

Z kolei najstarszy bank Korei Południowej, Shinhan Bank, niedawno ogłosił, że będzie współpracował z dwoma innymi firmami, aby wspólnie opracować System Zarządzania Kluczem Prywatnym dla swoich usług bankowych. Pierwsze testy nowych systemów spodziewane są w październiku.

Korea Płd. jest więc kolejnym przykładem kraju, który coraz bardziej otwiera się na nową technologię. Mimo tego nie idzie to w parze z sympatią do kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here