CMC Markets

Ostatnie dni upłynęły pod napływem mieszanych informacji z Dalekiego Wschodu – pierwsze sygnały sugerujące, że Korea Południowa jest coraz bliżej wprowadzenia zakazu handlu i rozpoczęła naloty policyjne na lokalne giełdy, zepchnął cenę Bitcoina poniżej $13 tysięcy. Jak się następnie okazało, zakaz miał dotyczyć jedynie „anonimowych inwestorów”. Przez kraj przelała się jednak fala społecznej krytyki, która zmusiła rząd do zmiany planów.


100 tysięcy Koreańczyków podpisało się pod sprzeciwem dotyczącym zakazu handlowego

W momencie gdy sieć obiegła informacja, że koreański rząd chce blokować handel kryptowalutowy, obywatele złożyli 50 różnych petycji poprzez oficjalne strony rządowe. Najpopularniejsza z nich skierowana do Ministerstwa Sprawiedliwości została podpisana przez niemal 100 tysięcy sympatyków cyfrowych monet.

W efekcie najpierw Ministerstwo Strategii i Finansów stwierdziło, że nie podziela opinii pozostałych organów państwowych co do potrzeby nakładania zakazu na handel kryptowalutowy. Bardzo szybko na zarzuty odpowiedział również parlament wyjaśniając, że w najbliższym czasie żadne zmiany prawne nie będą miały miejsca.

Skąd wśród koreańskiego społeczeństwa wzięło się tak proaktywne działanie na rzecz obrony giełd kryptowalutowych? Biorąc pod uwagę fakt, że w Korei Południowej co trzeci pracownik umysłowy inwestuje w cyfrowe tokeny, nie powinno to nikogo dziwić. Popularność Bitcoina i jego pochodnych na Dalekim Wschodzie widać również w wycenie tokenów na lokalnych giełdach – różnica cenowa pomiędzy giełdami zachodnimi potrafi wynosić nawet do 40%.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ministerstwo Sprawiedliwości łagodzi projekt ustawy

W momencie gdy koreański minister sprawiedliwości spotkał się ze sporą krytyką ze strony obywateli i nie znalazł poparcia w biurze prezydenckim, Park Seng-ki poinformował o złagodzeniu zapisów dotychczasowego projektu ustawy:

„Ministerstwo początkowo przygotowywało zmiany legislacyjne mające na celu zamknięcie wszystkich giełd kryptowalutowych, jednak najpierw chcemy wziąć pod uwagę opinie wszystkich rządowych agencji i pozostałych ministerstw” – czytamy w oświadczeniu.

W opozycji do blokowania rynku krypto stoi również krajowa komisja nadzoru finansowego – SFC – od wielu miesięcy sugeruje, że niezbędne jest wprowadzenie regulacji oraz licencji przyznawanych giełdą, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo inwestorów i zapewni budżetowi dodatkowe zyski.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here