Naga Markets


Rząd południowokoreański planuje rzekomo złagodzić przepisy dotyczące rynku kryptowalutowego, zgodnie z polityką ustaloną przez państwa G20. Korea Płd. stara się w ten sposób stworzyć “ujednolicone regulacje”.

Najważniejsi decydenci polityczni krajów G20 zgodzili się uznać i uregulować kryptowaluty jako aktywa finansowe. Jak podaje koreański Times:

Finansowi decydenci narodów G20 wyznaczyli termin lipcowy na postawienie pierwszego kroku w kierunku “ujednoliconych przepisów” dotyczących kryptowalut. Jednym z powodów tego ruchu przez przez G20 jest to, że grupa postrzega kryptowaluty jako “zbyt małe, by mogły zagrozić” rynkom finansowym. Łączna wartość rynkowa kryptowalut wynosi mniej niż 1 procent globalnego PKB.

Podczas gdy G20 klasyfikuje kryptowaluty jako aktywa finansowe, rząd koreański sklasyfikował je wcześniej jako produkty niefinansowe ze względu na ich spekulacyjny charakter. Biorąc pod uwagę te różnice, zacytowana została Krajowa Służba Nadzoru Finansowego (FSS):

Jest prawie pewne, że kryptowaluty zostaną sklasyfikowane jako aktywa, a główny problem będzie koncentrował się na sposobie prawidłowego ich regulowania w ramach jednolitej ramy uzgodnionej między państwami G20. Biorąc pod uwagę obecne stanowisko, nie jest to dobre, ale zwiększymy wysiłki na rzecz poprawy sytuacji.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here