Naga Markets


Korea Południowa zasłynęła dość niejednoznacznym stosunkiem do kryptowalut i ICO. Z jednej strony obywatele tego kraju dość tłumnie inwestowali w waluty oparte na Blockchain, z drugiej władze podchodziły do nowej technologii ze sporą dozą ostrożności.


Południowokoreańska Komisja Usług Finansowych (FSC), która nadzoruje politykę i kieruje Urzędem Nadzoru Finansowego (FSS), zmieniła wytyczne dotyczące “wszystkich działań” wiodących koreańskich operatorów kryptowalut.

Globalne rozwiązanie poszukiwane!

Korea Południowa chce opierać swoje przepisy na współpracy międzynarodowej. Władze zauważają zapewne, że ustanowienie zunifikowanych zasad dotyczących rynku kryptowalut jest skomplikowaną kwestią. Bierze się to z międzynarodowego charaktery rynku.

Decydenci państw G20 (do których należy Korea Płd.) ustalili wcześniej, że w lipcu należy wykonać pierwszy krok w kierunku “ujednoliconych przepisów” kryptowalut. Jednocześnie władze państwa chcą ponoć zbadać technologię Blockchain i lepiej zrozumieć stronę transakcyjną cyfrowych walut.

– Globalne banki przewidują, że zainteresowanie kryptowalutami podwoi się, uważamy, że wzrost wykorzystania nastąpi, gdy środki kryptowalutowe będą mogły być wykorzystywane jako rzeczywiste waluty, a nie tylko spekulacyjne inwestycje – powiedział w mediach Kim Byeong-yong, dziennikarz technologiczny.

Kryptowaluty na obradach parlamentu

Zgromadzenie Narodowe zaproponowało też plan zalegalizowania krajowych ICO, które wcześniej zostały zakazane. Ponoć także Ministerstwo Strategii i Finansów chce opracować ramy podatkowe dla kryptowalut.

Nowych regulacji rynku chcą także partie opozycyjne – Liberty Party Korea (LPK) i Bareun Mirae Party (BMP). Oba ugrupowania chcą nałożyć nacisk na zapobieganie praniu pieniędzy oraz walkę z cyber-przestępczością.

Po raz kolejny kryptowaluty stają się w Korei Płd. sprawą polityczną. W sprawę regulacji rynku zaangażowani są politycy z różnych partii m.in. Park Yong-jin z rządzącej Partii Demokratycznej Korei, Chung Tae-ok z LPK, Choung Byoung-gug z Bareun Mirae i Se-jung, lider grupy roboczej ds. Zagadnień kryptowalutowych partii Bareun Mirae.

Wcześniej Park Sang-ki, minister sprawiedliwości, chciał zakazu walut cyfrowych w jego kraju. Reakcja społeczności była zaskakująca. Zwolennicy bitcoina zebrali bowiem podpisy pod petycją odwołania polityka z jego urzędu.

Także premier Lee Nak-yeon wypowiadał się na temat walut cyfrowych i negatywnych skutków bańki na tym rynku na psychikę młodych osób, które w szybki i łatwy sposób mogą zarobić duże pieniądze.

 

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here