TMS


W dniu dzisiejszym miał miejsce atak hakerów na Bithumb, największą giełdę kryptowalut w Korei. Ten incydent został szybko dostrzeżony przez krajowe władze, które nie zamierzają przejść obok tego zdarzenia obojętnie. Rząd Korei właśnie ogłosił, że wprowadzi odpowiednie regulacje dla giełd kryptowalut. Można spodziewać się bardziej rygorystycznych przepisów w niedalekiej przyszłości.


Rośnie presja wprowadzenia regulacji

W zeszłym tygodniu, 11 czerwca po miesiącach negocjacji rząd Korei Południowej oraz agencje finansowe doszły do porozumienia w kwestii odpowiedniego uregulowania rynku kryptowalut, koncentrując swe działania przede wszystkim w aspekcie ochrony inwestorów oraz przeciwdziałaniu atakom hakerskim na dużą skalę.

Obowiązujące przepisy nie zapobiegają praniu brudnych pieniędzy na giełdach kryptowalut, ponieważ jedynym sposobem, w jaki organy mogą wykryć podejrzane transakcje, są banki. Jeśli nowy projekt ustawy przejdzie, władze lokalne będą mogły narzucić identyczne przepisy na giełdy kryptowalut jakie obowiązują w bankach komercyjnych “- powiedział rzecznik Koreańskiego Związku Branży Finansowej (KFIU), który brał udział w negocjacjach.

W poniedziałek władze lokalne poinformowały, że rząd Korei Południowej odroczył wdrożenie przepisów dotyczących kryptowalut, ponieważ obawiał się, że inwestorzy uznają to za zielone światło dla inwestowania na tym rynku. Również Bank Centralny Korei (BoK) podchodzi sceptycznie do kryptowalut i nie zamierza wprowadzać swojej własnej wirtualnej waluty o czym ostatnio poinformował opinię publiczną.

Członek Zgromadzenia Narodowego, Park Yong-Kin skomentował ostatnie wydarzenia: “ Również jesteśmy sfrustrowani. W pełni rozumiemy, że rząd niechętnie reguluje rynek kryptowalut, ponieważ obawia się, że doprowadzi to do uznania go przez inwestorów za rządowy sposób legitymizacji rynku. Lecz z drugiej strony, jeśli rząd pozostawi rynek kryptowalut nieuregulowany, to po prostu uczyni go podatnym na różne problemy i zagrożenia.”

Tydzień temu po włamaniu do mniejszej, koreańskiej giełdy kryptowalut Coinrail, lokalni analitycy zgodnie stwierdzili, że władze powinny przyspieszyć wdrażanie surowych reguł. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się wprowadzenia nowych przepisów w Korei Płd. Najprawdopodobniej będzie to wyglądało podobnie jak w USA czy Japonii, gdzie giełdy kryptowalut zostaną zmuszone do współpracy z władzami finansowymi oraz będą musiały dostosować się do nowego standardu bezpieczeństwa, który będzie obligatoryjny dla wszystkich na terenie całego kraju.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here