Naga MarketsWiele w ostatnim czasie można było słyszeć na temat planów Korei Południowej odnośnie rynku kryptowalut. Dziś (wtorek, 30.01.2018 r.) natomiast wchodzą w życie nowe regulacje dotyczące tego rynku, które zostały pozytywnie przyjęte przez jego uczestników. 

Jeszcze w pierwszej połowie obecnego miesiąca inwestorzy obawiali się regulacji jakie zamierzała nałożyć na rynek kryptowalut Komisja Usług Finansowych Korei Południowej. Wtedy też mówiło się o całkowitym zakazie działalności giełd kryptowalut lub zamknięciu jedynie tych podmiotów, które łamią prawo.

Pózniej ministerstwo sprawiedliwości wycofało się z tego pomysłu m. in. z uwagi na spory sprzeciw obywateli i chęć przeprowadzenia konsultacji z pozostałymi ministerstwami i agencjami rządowymi.

Z kolei wchodzące dziś w życie przepisy zostały pozytywnie przyjęte przez inwestorów, którzy uważają, iż zapewniają one większą wiarygodność rynkom kryptowalut i przyniosą pozytywne efekty w dłuższej perspektywie.

Wedle nowych przepisów handel kryptowalutami możliwy jest jedynie dla inwestorów, którzy posiadają rachunki bankowe na prawdziwe nazwisko i zostały zweryfikowane przez bank z zastosowaniem procedury KYC AML (poznaj swojego klienta, przeciwdziałanie praniu pieniędzy).

Dzięki zastosowaniu tych środków, Komisja Usług Finansowych Korei Południowej w opublikowany dokumencie zaznacza, iż ma na celu “ograniczenie pola dla transakcji kryptowalutowych wykorzystywanych do nielegalnych działań, takich jak przestępstwa, pranie brudnych pieniędzy oraz uchylanie się od opodatkowania”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here