Naga MarketsKorea Południowa sfinalizowała własnie zmianę w prawie dot. opodatkowania dochodu generowanego z handlu kryptowalutami. Nowa stawka wyniesie 20 proc.

  • Korea Płd. wprowadziła nową stawkę dot. opodatkowania zysków osiąganych przy pomocy handlu kryptowalutami.
  • Nowa stawka wynosi 20 proc.

Korea Południowa nowelizuje przepisy podatkowe dot. BTC

Po posiedzeniu Komitetu ds. Przeglądu Rozwoju Podatkowego, które odbyło się dziś, 22 lipca, Ministerstwo Gospodarki i Finansów opublikowało zmieniony kodeks podatkowy, szczegółowo opisujący nowe przepisy.

W sekcji zatytułowanej „Opodatkowanie dochodu z transakcji aktywami wirtualnymi” ministerstwo przedstawiło nowe zasady dot. tego rynku, zwracając uwagę, że obecnie zarówno “rezydenci jak i nierezydenci”, ale też spółki zagraniczne nie podlegają opodatkowaniu w kraju.

Rząd twierdzi, że wprowadzenie opodatkowania dot. aktywów wirtualnych jest teraz konieczne, wskazując na podejście przyjęte przez inne kraje, w których kryptowaluty są już opodatkowane.

Nowe przepisy

Zgodnie z nowymi ramami prawnymi, zyski z handlu walutami wirtualnych będą ostatecznie klasyfikowane jako dochód podlegający opodatkowaniu, obliczany corocznie. Dochód z wirtualnych aktywów poniżej 2,5 miliona wonów rocznie (czyli ok. 2000 USD) spada poniżej minimalnego progu i nie będzie opodatkowany. Powyżej progu minimalnego stawka podatku jest ustalona na poziomie 20 proc., na równi z podstawową stawką podatkową dla większości innych dochodów podlegających opodatkowaniu i zysków kapitałowych.

Zasady zawierają wytyczne dotyczące obliczania dochodu pochodzącego z handlu kryptowalutami, który powinien być zgłaszany i wypłacany corocznie w maju.

Nierezydenci i zagraniczne korporacje, które handlują na giełdach południowokoreańskich również będą podlegać opodatkowaniu: zgodnie z nowymi przepisami giełdy koreańskie będą odpowiedzialne za odliczanie podatku od zysków z transakcji i odprowadzanie go do koreańskiego urzędu celnego.

Zgromadzenie Narodowe kraju otrzyma zmieniony kodeks podatkowy do zatwierdzenia przed 3 września. Nowe przepisy, jeśli zostaną zatwierdzone przez parlament, wejdą więc w życie dokładnie 1 października 2021 roku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here