Naga MarketsKoreańskie media donoszą, że rząd zastanawia się nad ponowną legalizacją ICO. Według Business Korea, komitet parlamentarny zajmuje się prawną podstawą kryptowalut w kraju, częścią nowych legislacji ma być wycofanie się z zakazu ICO wprowadzonego we wrześniu 2017 roku.

„Musimy utworzyć zespół mający w składzie prywatnych ekspertów w celu poprawienia transparentności kryptowalut oraz ustanowienia zdrowego środowiska handlowego” – powiedział prasie anonimowy członek komisji. „Zamierzamy również ustalić podstawę dla handlu kryptowalutami, w tym pozwolimy działać ICO” – dodał.

Decyzja rządu o zakazie ICO odbiła się szerokim echem w społeczeństwie, które jest bardzo aktywnie zaangażowane w kryptowaluty. W obawie przed całkowitym zakazem handlu w kraju odbyły się masowe protesty, wystosowano również otwarte listy do poszczególnych ministrów, pod każdym z nich podpisały się setki tysięcy osób.

Przejściowe problemy kryptowalut w Korei Południowej doprowadziły już do nieodwracalnych skutków. Wiele krajowych firm opartych na technologii blockchain przeniosło swoje siedziby do innych krajów, głównie do Singapuru i Szwajcarii. Tam prowadzą działania związane z ICO.

Szacuje się, że w ten sposób Korea Południowa straci miliardy wonów, które rząd mógłby otrzymać w podatkach. Ponadto koreańskie startupy poniosły dodatkowe koszty w wyniku konieczności przenoszenia swoich siedzib. Nowe prawo może zatrzymać trend dotyczący ucieczki z kraju, ale raczej nie przyciągnie utraconych inicjatyw z powrotem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here