whitebit

Koreańskie media donoszą, że rząd zastanawia się nad ponowną legalizacją ICO. Według Business Korea, komitet parlamentarny zajmuje się prawną podstawą kryptowalut w kraju, częścią nowych legislacji ma być wycofanie się z zakazu ICO wprowadzonego we wrześniu 2017 roku.

„Musimy utworzyć zespół mający w składzie prywatnych ekspertów w celu poprawienia transparentności kryptowalut oraz ustanowienia zdrowego środowiska handlowego” – powiedział prasie anonimowy członek komisji. „Zamierzamy również ustalić podstawę dla handlu kryptowalutami, w tym pozwolimy działać ICO” – dodał.Decyzja rządu o zakazie ICO odbiła się szerokim echem w społeczeństwie, które jest bardzo aktywnie zaangażowane w kryptowaluty. W obawie przed całkowitym zakazem handlu w kraju odbyły się masowe protesty, wystosowano również otwarte listy do poszczególnych ministrów, pod każdym z nich podpisały się setki tysięcy osób.

Przejściowe problemy kryptowalut w Korei Południowej doprowadziły już do nieodwracalnych skutków. Wiele krajowych firm opartych na technologii blockchain przeniosło swoje siedziby do innych krajów, głównie do Singapuru i Szwajcarii. Tam prowadzą działania związane z ICO.

Szacuje się, że w ten sposób Korea Południowa straci miliardy wonów, które rząd mógłby otrzymać w podatkach. Ponadto koreańskie startupy poniosły dodatkowe koszty w wyniku konieczności przenoszenia swoich siedzib. Nowe prawo może zatrzymać trend dotyczący ucieczki z kraju, ale raczej nie przyciągnie utraconych inicjatyw z powrotem.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Redaktor Comparic.pl. Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od 2014 roku zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. Upodobał sobie Ichimoku, swoje zagrania regularnie prezentuje na portalu. Aktualnie pracuje na "nocnej zmianie" - mieszka i pisze z Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj