Naga Marketsflagi korei południowej koreaPrzepisy dotyczące kryptowalut i podatków od nich powodują niemałe zamieszanie w Korei Południowej. 30 grudnia rząd kraju stwierdził, że zgodnie z obowiązującym prawem nie może nakładać podatków dochodowych na zyski osób fizycznych z transakcji kryptowalutowych. Jest to jednak sprzeczne z niedawno uchwalonym National Tax Service. Zresztą aż 80 miliardów wonów (68,9 miliona dolarów) podatku zapłaciła lokalna giełda kryptowalut Bithumb.

29 grudnia Korea Herald poinformowało, że ​​lokalna agencja podatkowa Korei Południowej otrzymała 80 miliardów wonów (68,9 miliona dolarów) podatku od giełdy. Następnego dnia Choi Kyo-il, polityk z partii Liberty Korea i członek Komitetu ds. Strategii i Finansów Zgromadzenia Narodowego, otrzymał informacje od Ministerstwa Strategii i Finansów dotyczące kwestii podatków od kryptowalut. Z dokumentu można się dowiedzieć, że zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym zyski osób fizycznych z transakcji kryptowalutowych nie podlegają opodatkowaniu, ponieważ nie są wymienione w przepisach o podatku dochodowym.

Nic dziwnego, że Bithumb planuje teraz złożyć wniosek, który ma firmie pomóc uniknąć płacenia podatków.

Regulacje są w przygotowaniu

Podczas gdy rząd Korei Południowej powiedział, że wstrzymuje się od nakładania podatków na dochody z handlu aktywami cyfrowymi, ustawodawstwo dot. tej kwestii jest w toku.

Ministerstwo Strategii i Finansów Korei Południowej potwierdziło, że będzie pobierać podatki od aktywów wirtualnych za pomocą ustawy, która zostanie uchwalona w późniejszym terminie. Dziś nie można nakładać podatków dochodowych zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi podatku dochodowego. Ministerstwo przekazało:

„W przypadku transakcji wirtualnej waluty prowadzonej przez korporację, wszystkie transakcje zwiększające aktywa netto jednostki podlegają opodatkowaniu zgodnie z obowiązującym prawem, więc jest to opodatkowane, ale praktycznie niemożliwe jest uzyskanie wyników podatkowych poprzez rozróżnienie tylko transakcji w wirtualnej walucie.”

Ponadto ministerstwo dodało, że analizowane są przypadki opodatkowania kryptowalut przez inne kraje:

„Przygotowujemy środki nakładania podatków na wirtualne waluty poprzez kompleksowy przegląd przypadków opodatkowania przez główne kraje, spójność ze standardami rachunkowości i trendami w międzynarodowych dyskusjach na temat zapobiegania praniu pieniędzy”.

Korea Południowa musi zdefiniować kryptowalutę

Z kolei według Korea Times, podczas gdy rząd Korei Południowej planuje stworzyć projekt ustawy dot. podatków, rząd musi opracować jasną definicję kryptowaluty i aktywów cyfrowych.

Inne kwestie wymagające wyjaśnienia obejmują np. pytanie, czy zyski z transakcji kryptowalutowych są podobne do zysków uzyskiwanych z innych aktywów, takich jak akcje lub nieruchomości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here