Naga Markets


Korea Południowa opublikowała plany utworzenia centrum blockchainowego w Busanie. Ma działać na podobnych zasadach co „Dolina Krypto” w Szwajcarii. Podczas konferencji w Seulu prezes koreańskiego stowarzyszenia ICT Financial Convergence Association stwierdził, że taka inicjatywa pozwoli na rozwój nowych technologii w kraju.

„Powinniśmy skupić się na przemyśle kryptowalutowym w Korei w podobny sposób jak zrobili to Szwajcarzy. Potrzebujemy miejsca do rozwoju technologii” – skomentował Oh Jung-geun, przewodniczący ICT.

Projekt ma się nazywać „Crypto Beach”. Zlokalizowany będzie we wschodniej części kraju, w Haeundae w Busanie. Jest to miejscowość plażowa przyciągająca tysiące turystów rocznie. W ostatnich dziesięcioleciach wspierana jest również przez rząd jako centrum rozwoju komercyjnego. Stowarzyszenie chce przystąpić do rozmów z władzami Busanu 30 sierpnia.

ICT zauważyło, że wiele firm w Korei jest zmuszonych uruchomić ICO poza granicami kraju z powodu ogłoszenia przez rząd zakazu takich inicjatyw w kraju. Według doniesień, ustawodawcy oszacowali na nowo ryzyko związane z ICO, szczególnie martwi odpływ talentów i kapitału z kraju. Ponoć trwają już prace nad złagodzeniem surowego prawa.

Dotychczas takie rozwiązanie zostało wprowadzone w szwajcarskim mieście Zug. Dolina Krypto powstała w marcu 2017 roku. Wspiera rozwój blockchain oraz technologii i przedsiębiorstw powiązanych z kryptografią. W zeszłym tygodniu miasto ogłosiło próbne wybory wykonane z wykorzystaniem technologii blockchain, które odbędą się jeszcze tego lata.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here