Naga Marketsflagi korei południowejEkonomista z Korei Południowej obawia się, że surowe przepisy dot. kryptowalut spowolnią rozwój tego rynku.

  • Władze Korei Płd. mają zmienić prawo dot. kryptowalut. 
  • Krajowy ekonomista uważa, że może to spowolnić rozwój rynku.

Korea Południowa chce zmienić prawo dot. BTC

Rząd Korei Południowej niedawno ogłosił zamiar nałożenia nowego podatku na kryptowaluty. Według Korea Times ekonomista z koreańskiego Uniwersytetu Yonsei, Sung Tae-yoon, ostrzega, że decyzja o dodatkowym opodatkowaniu zysków z kryptowalutowego kapitału może spowolnić rozwój rynku BTC w kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sung powiedział, że opodatkowanie rynku kryptowalut, gdy ten jest jeszcze w powijakach, jest decyzją „przedwczesną”. Martwi się, że surowe przepisy lub podatki mogą uniemożliwić rozkwit branży w Korei Południowej. Uważa również, że “kryptowaluty nie mogą być uważane za uniwersalny zasób jak tradycyjne papierowe waluty”.

Regulacje są konieczne

Inni ekonomiści, tacy jak Kim Jin-ill z Uniwersytetu Koreańskiego, uważają, że nowe regulacje są niezbędne, nawet jeśli hamują w jakiś sposób rozwój danego rynku. Jednak niektórzy krytycy twierdzą, że rząd nakłada nowe podatki tylko z powodu niepewności fiskalnej spowodowanej pandemią COVID-19.

Co warto dodać, rząd planuje opodatkować więcej aktywów niż tylko kryptowalutę. Koreański minister finansów Hong Nam-Ki powiedział,  że “reformując system podatkowy w tym roku, rozważymy wprowadzenie nowych rodzajów opodatkowania, takich jak podatek cyfrowy […]. Podatek cyfrowy odnosi się do dodatkowego podatku nałożonego na zagraniczne firmy informatyczne – takie jak Google i Amazon – na ich działalność biznesową online”.

Z kolei inne kraje na świecie podchodzą do tematu zgoła inaczej. Przykładowo Portugalia stała się niedawno krajem przyjaznym dla kryptowalut, który dziś może zaoferować dla inwestorów zerowe stawki podatkowe. Nie chodzi tylko o podatki od kryptowalut obracanych na giełdach, ale też wykopywanych przez górników.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here