Naga MarketsMilion mieszkańców Korei Południowej posiada teraz prawo jazdy zarejestrowane na blockchainie. Jednocześnie zrezygnowali oni z fizycznego dokumentu. Prawo jazdy jest dostępne w aplikacji na smartfony PASS.

  • Korea Południowa umożliwia posiadanie cyfrowego prawa jazdy.
  • Jest ono zarejestrowane na blockchainie.

Prawo jazdy na blockchainie

Jak na razie tylko 3 proc. kierowców w Korei Południowej zdecydowało się na taki krok. W kraju posiadaczy prawa jazdy jest aż 32,6 miliona osób. Nowa forma dokumentu to pierwsza autoryzowana cyfrowa karta identyfikacyjna, która ma być używana w całej Korei Południowej i została zatwierdzona przez Ministerstwo Nauki i ICT we wrześniu 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Projekt został uruchomiony w maju przez Krajową Agencję Policyjną we współpracy z Koreańskim Urzędem Ruchu Drogowego i trzema głównymi dostawcami usług telekomunikacyjnych w kraju: SK, KT i LG U +. Do zeszłego miesiąca 27 ośrodków egzaminacyjnych w Korei Południowej skorzystało z aplikacji PASS do odnawiania i ponownego wydawania cyfrowych praw jazdy.

Teraz tego typu rozwiązanie do identyfikacji osób może być również wykorzystywane do identyfikacji i potwierdzania wieku obywateli, na przykład w sklepach ogólnospożywczych i sieciach detalicznych sprzedających papierosy i alkohol. Użytkownicy pokazują tylko sprzedawcy swoją licencję za pomocą kodu kreskowego lub kodu QR w aplikacji. Mieszkańcy spoza Korei otrzymują anglojęzyczne wersje dokumentu.

Korea Południowa jest problockchainowa

Warto dodać, że tylko w tym tygodniu Korea Południowa ogłosiła wiele integracji technologii blockchain. Przykładowo program płatności Seongnam zostanie rozszerzony o wydawanie nowych cyfrowych bonów upominkowych, podczas gdy plażowicze w Busan będą mogli płacić za usługi za pomocą bitcoinów (BTC) i Ethereum (ETH). Zapewne to nie koniec innowacji.

A pomyśleć, że jeszcze trzy lata temu premier tego kraju mówił, że kryptowaluty mogą zdemoralizować młodych inwestorów w Korei Płd., zaś minister sprawiedliwości mówił o zakazaniu cyfrowych walut…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here