Naga MarketsMinął już ponad miesiąc odkąd koreański rząd zablokował możliwość anonimowego handlu kryptowalutami. Tydzień po wprowadzeniu przez rząd konieczności weryfikacji danych osobowych osób handlujących kryptowalutami, zaledwie 8% inwestorów zarejestrowało swoje konta bankowe. Jak zmieniła się sytuacja od tego czasu?

Tylko 19% konwersja

System handlowy w Korei Południowej wykorzystujący zweryfikowane konta wymagające pełnych danych osobowych do handlu kryptowalutami wszedł w życie z dniem 30 stycznia br. Dzięki niemu lokalna administracja chciała wykluczyć anonimowość handlujących cyfrowymi tokenami oraz ograniczyć nieco popularność inwestycji w te aktywa.

Jak się jednak okazuje system nie zdołał zmienić zbyt wiele. Bank bowiem nadal nie konwertują rachunków dla większość giełd kryptowalutowych, a ponadto rząd nie zmusza ani ich, ani inwestorów do korzystania z nowego systemu.

Obecnie ze starego do nowego systemu konwersji swoich wirtualnych kont dokonało jedynie 19% ich właścicieli. Według dziennika No Cut News, spora liczba inwestorów nadal handluje kryptowalutami mimo, iż nie zweryfikowała swoich danych w nowym systemie.

3 banki i 4 giełdy

Mimo, że nowy system zainstalowany jest aż w 6 południowokoreańskich bankach, tylko trzy z nich konwertują wirtualne konta dla giełd kryptowalut. Mowa tu o Shinhan Bank, Nonghyup Bank oraz IBK (Industrial Bank of Korea).

Powyższe banki obsługują jedynie 4 topowe giełdy kryptowalut: Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit. Małe i średnie giełdy, których jest ponad 25 w ogóle nie są podłączone do systemu, co stanowi poważny problem. Koreański Urząd Nadzoru Finansowego (FSS), co prawda wezwał mniejsze podmioty do rozwiązania tego problemu. Jednakże to ostatecznie w gestii banków leży decyzja o świadczeniu usług.

FSS zapewnia, że celem wprowadzenia nowego systemu było zapewnienie przejrzystości transakcji i zapobieganie praniu pieniędzy dzięki korzystaniu z rzeczywistego konta bankowego, nic ponadto. Jak jednak widać, inwestorzy nie widzą potrzeby konwersji swoich kont, ponieważ nawet jeśli tego nie zrobią, to nadal mogą dokonywać transakcji kupna i sprzedaży swoich wirtualnych walut za posiadane pieniądze.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here