Naga MarketsDwa kolejne banki w Korei Południowej rozważają usługę przechowywania kryptowalut dla swoich klientów.

  • Korea Płd. to kolejna państwo, w którym banki rozważają przechowywanie kryptowalut dla swoich klientów.
  • Tym samym śladem idą banki w USA i Niemczech.

Korea Południowa otwiera się szerzej na kryptowaluty

Banki Woori i Shinhan w Korei Południowej właśnie ogłosiły zamiar wprowadzenia „usług kryptowalutowych”. Oznacza to, że cztery z pięciu największych banków w kraju, o łącznej wartości aktywów przekraczającej 1,2 biliona dolarów, są teraz gotowe do wprowadzenia usługi przechowywania cyfrowych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Każdy z banków ma na celu przechowywanie i zarządzanie kryptowalutami dla swoich klientów. Zarówno Shinhan, jak i Woori ogłosiły swoje plany jako odpowiedź na zmianę ustawy o specjalnych transakcjach finansowych, która zmienia przepisy dotyczące aktywów kryptograficznych. Wejdzie w życie w przyszłym roku.

Bank Shinhan wcześniej ogłosił plany przechowywania kryptowalut dla klientów w 2017 roku, ale zostały one udaremnione przez rząd w styczniu 2018 roku.

NH Nonghyup Bank i Kookmin Bank już stworzyły swoje zespoły ds. blockchaina w celu wdrożenia takiej usługi.

Za mało, za późno?

Eksperci z rynku blockchain z Korei wyrazili jednak obawy, że te kroki są „za małe, za późne”, powołując się na amerykańskie instytucje, które znacznie wyprzedzają sektor bankowy Korei Południowej. Szef Centrum Badawczego Blockchain w Dongguk University Park Sung-joon powiedział, że „obawia się”, że „konkurencyjność” finansowa kraju może być w rezultacie zagrożona.

Inne kraje postępują w tym zakresie bardzo szybko. Jednak w Korei Południowej nadal nie ma systemu prawnego, więc postęp jest wolniejszy niż oczekiwano – tłumaczy

Warto przypomnieć, że mimo sceptycyzmu eksperta dziś np. ponad milion osób w kraju ma prawo jazdy oparte na technologii blockchain. Z kolei jeden z największych banków w Korei Południowej, KEB Hana Bank, nawiązał współpracę z Korea Expressway Corporation, aby wdrożyć oparty na technologii blockchain system opłat drogowych na krajowych autostradach.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here