Naga MarketsRozpoczęła się nadzwyczajna sesja Zgromadzenia Narodowego w Korei Południowej. Podczas krótkiego posiedzenia komitety i partie polityczne będą dyskutować o działaniach mających na celu promocję przemysłu blockchain i kryptowalut oraz określić wytyczne dotyczące Initial Coin Offerings. Jak donosi Business Korea, zostanie omówiona także propozycja, aby wyznaczyć wyspę Czedżu jako specjalną strefę ekonomiczną dla sieci blockchain i kryptowalut.

ICO znów legalne w Korei?

Jakiś czas temu Kim Kyung-jin z Demokratycznej Partii Korei oraz Song Hee-kyung z Partii Wolności Korei wezwali Ministra Nauki i Technologii Informacyjnej do przygotowania wskazówek dla ICO dotyczących ochrony inwestorów. Obaj posłowie są członkami Komisji ds. Nauki, Technologii Informacyjnej, Komunikacji oraz Radiofonii w Zgromadzeniu Narodowym.

Ministerstwo odpowiedziało, że zamierza przygotować raport dotyczący gotowości południowokoreańskich giełd kryptowalutowych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa cybernetycznego.

Dyskusja mająca na celu umożliwienie ICO nabierze tempa wraz z przygotowaniem środków ochrony inwestorów i zorganizowaniem grupy zadaniowej w celu ustalenia zasad handlu kryptowalutami. W związku z tym, Służba Badawcza Zgromadzenia Narodowego opublikowała raport, w którym podkreślono potrzebę wyjaśnienia prawnej definicji kryptowalut przed zezwoleniem na ICO.

Koreańska kryptowyspa

Poza debatą na temat ponownej legalizacji ICO, odbędzie się dyskusja stworzeniem własnej “wyspy Blockchain” w Korei Południowej. Skoncentrowane na ośrodku w Czedżu plany “specjalnej strefy blockchain i kryptowalut” odzwierciedlają podejście przyjęte w ostatnich miesiącach przez Maltę.

Gubernator Czedżu Won Hee-ryong zaproponował, aby rząd centralny, lokalny i prywatni eksperci utworzyli grupę zadaniową, która omówi, w jaki sposób wyspa może stać się centrum kryptowalut w Korei.

Won stwierdził, że startupy blockchainowe będą mogły oferować ICO na wyspie. Propozycja ta przyciągnie nowe koreańskie inicjatywy, które przeprowadzały ICO w krajach przyjaznych kryptowalutom. Dzięki temu zabiegowi będą mogły prowadzić działalność w kraju ojczystym.

Wiodące zdecentralizowane firmy technologiczne, między innymi Icon – koreański projekt blockchainowy – wspierają pomysł wyspy i są chętne do współpracy. Z kolei KT Corporation, największa firma telekomunikacyjna w Korei Południowej, zamierza wykorzystać technologię Blockchain, by zwiększyć bezpieczeństwo i przejrzystość swoich usług.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here