Naga Markets
Do Kwon, Terra

Zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej próbuje skłonić współzałożyciela nieistniejącego już stablecoina Terra USD (UST) do zwrotu własnego paszportu. Sąd południowokoreański wydał w środę nakaz aresztowania Do Kwona wraz z pięcioma innymi osobami odpowiedzialnymi za ten projekt. Oskarżono ich o naruszenie ustawy o rynkach kapitałowych. 

Korea Południowa chce unieważnić paszport Do Kwona

Południowokoreański deweloper kryptowalut został w ostatnim czasie oskarżony o naruszenie ustawy o rynkach kapitałowych. W połowie obecnego tygodnia sąd z Korei Południowej wydał nakaz aresztowania Do Kwona oraz pięciu innych obywateli tego kraju zaangażowanych w upadły w tym r. ekosystem Terra.Zgodnie z najnowszymi doniesieniami od lokalnych mediów Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej próbuje skłonić tego programistę do zwrotu swojego paszportu. Mężczyzna ten podobno przebywa obecnie w Singapurze. 

Nakaz zwrotu posiadanych paszportów dotyczy także pięciu pozostałych oskarżonych osób. Został on wydany po tym, gdy Prokuratura Seulu ds. Przestępstw Finansowych i Papierów Wartościowych zażądała unieważnienia ich dokumentów. Ze względu na to, iż proces ten trwa miesiąc, odpowiednie organy prawdopodobnie będą naciskały na Do Kwona i jego ‘’wspólników’’ do zwrócenia paszportów przed upływem tego czasu. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Żądania te zostały wydane kilka miesięcy po klęsce ekosystemu Terra. Wpłynęło to na resztę rynku, który wpadł w sidła krypto zimy. Po wydarzeniach tych doszło również do kilku bankructw znanych kryptowalutowych pożyczkodawców i innych platform z tego sektora.

XTB

Obecnie stara Terra (LUNA) znana jest, jako Terra Classic (LUNC). Nowa wersja tej wirtualnej waluty funkcjonuje pod starą nazwą. Uruchomiono ją pod koniec maja br. Z danych dostępnych na CoinMarketCap wynika, że od tego czasu staniała ona o ponad 85%. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs dolara nie bierze jeńców
Następny artykułReef Factory pozyskał 12 mln zł w rundzie seed. Współtwórcą jeden z założycieli Vivid Games
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here