Naga MarketsBlisko 2 miliardy dolarów, tyle według Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) Korea Północna ukradła hakując banki i giełdy kryptowalut. Raport wskazuje, że skradzione środki służą do finansowania broni masowego rażenia.

W poufnym raporcie zdobytym przez mainstreamowe media, w tym Reutera, Komitet ds. Sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ stwierdził, że hakerzy stanowią istotną część funduszy rządowych.

„Cyberprzestępcy z Demokratycznej Republiki Ludowo-Koreańskiej, wielu działających pod kierownictwem Biura Rozpoznania Ogólnego, zbierają pieniądze na programy broni masowego rażenia (WMD), a łączne wpływy z tego tytułu szacuje się na dwa miliardy dolarów” – cytuje Reuters powołując się na raport ONZ.

Grupa Lazarus

Korea Północna bardzo często jest jednym z pierwszych podejrzanych w przypadku ataków hakerskich na giełdy kryptowalut, szczególnie te znajdujące się w pobliskich krajach azjatyckich. To za sprawą tzw. Grupy Lazarus, która skupia najlepszych specjalistów z północnokoreańskich uniwersytetów.

Według północnokoreańskiego dezertera Kim Heung-Kwanga, byłego profesora informatyki na Uniwersytecie Technologii Komputerowej Hamheung, w Korei Północnej jest co najmniej 7 tysięcy hakerów (z grupy Lazarus), nadzorowanych przez krajową agencję wywiadowczą Reconnaissance General Bureau. Specjalizują się oni m.in. w cyberprzestępczości, ale potrafią także wydobywać kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kradzież w celu przeciwdziałania skutkom sankcji

FBI powtórzyło pogląd ONZ, że Korea Północna celowo kradnie pieniądze, aby przeciwdziałać skutkom sankcji międzynarodowych, które według raportu prawdopodobnie pozostaną z powodu braku postępów w rozmowach.

Zobacz też: Tom Lee: “Bitcoin (BTC) zrobił coś bardzo interesującego w tym roku”

„Wzywamy wszystkie odpowiedzialne państwa do podjęcia działań w celu przeciwdziałania zdolności Korei Północnej do prowadzenia złośliwej działalności cybernetycznej, która generuje przychody wspierające jej nielegalne programy broni masowego rażenia i pocisków balistycznych” – napisano w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here