Naga Marketsbitcoin goldArmia USA ujawniła, że ​​Korea Północna ma wiele oddziałów hakerów zajmujących się kryptowalutami. „Biuro 121” liczy ponoć aż 6000 specjalistów od hackingu.

  • Korea Płn. korzysta ponoć z usług aż 6000 hakerów.
  • Ci są zlokalizowani na terenie wielu krajów.

Korea Północna i armia hakerów

Raport armii amerykańskiej ujawnia, że ​​Korea Północna ma obecnie ponad 6000 hakerów stacjonujących między innymi w takich krajach, jak Białoruś, Chiny, Indie, Malezja czy Rosja.

Działania czterech pododdziałów są nadzorowane przez “Bureau 121”, jednostkę kierującą cyberwojną.

Raport zatytułowany “North Korean Tactics” sugeruje, że hakerzy nie przeprowadzają cyberataków wyłącznie z samej Korei Północnej, ponieważ kraj ten nie posiada infrastruktury IT do prowadzenia masowych kampanii.

Działania związane z kryptowalutami

„Oddział ds. przestępstw finansowych” o nazwie Bluenoroff Group liczy około 1700 członków i zajmuje się przestępstwami kryptowalutowymi „koncentrując się na długoterminowej ocenie i wykorzystywaniu luk w zabezpieczeniach sieci wroga”.

Najsłynniejszy zespół hakerów z Korei, Lazarus Group, przeprowadził wiele głośnych hacków na giełdy kryptowalut. To on stoi też za wirusem WannaCry, który pustoszył sieć latach 2016–2017. Stał się również przyczyną niesławnego włamania do systemów Sony Pictures.

Misją hakerów jest „wywołanie chaosu społecznego”.

Działania służb USA

USA nie patrzą jednak na działania Koreańczyków i hakerów w sposób bierny. W marcu amerykański Departament Skarbu Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) ukarał dwóch obywateli Chin oskarżonych o pranie pieniędzy na pomocą kryptowalut, które zostały skradzione podczas włamania na giełdę w 2018 r. Chodziło ponoć o osoby powiązane z Grupą Lazarus. OFAC oskarżyło Yinyina Tiana i Juiadonga Li o pomoc w „szkodliwej działalności wykorzystującej cyberprzestrzeń”.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, podejrzewa się, że cyberprzestępcy z Korei Północnej używają niewykrywalnych coinów służących do ochrony prywatności w celu zamiany skradzionych środków na gotówkę.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here