Naga MarketsKorea Północna przyspiesza wydobycie kryptowaluty Monero chcąc obejść sankcjeRecorded Future, amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem napisała w raporcie, że ruch sieciowy w kopalniach Monero (XMR) mających północnokoreańskie zakresy adresów IP, wzrósł  „co najmniej dziesięciokrotnie” od maja 2019 r. Dzięki temu Monero jest obecnie najpopularniejszym cyfrowym aktywem wydobywanym przez reżim.

Raport przypisuje skłanianie się ku Monero faktowi mówiącemu o tym, że wydobycie XMR może odbywać się na niewyspecjalizowanych maszynach, takich jak konwencjonalne komputery, co obniża koszty operacyjne i eliminuje potrzebę importu platform wydobywczych z zagranicy.

Transakcje Monero są również anonimowe, co ułatwia Korei Północnej „unikanie prób śledzenia funduszy”, a także pozwala obchodzić sankcje nałożone na reżim przez USA i Radę Bezpieczeństwa ONZ, twierdzi Recorded Future.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kryptowaluty cenne dla północnokoreańskiego reżimu

„Oceniamy, że kryptowaluty są cennym narzędziem dla Korei Północnej jako niezależnego, luźno regulowanego źródła generowania dochodów, ale także jako środek do przenoszenia i wykorzystywania nielegalnie pozyskanych funduszy” – czytamy w raporcie.

Raport Recorded Future stwierdza, że działalność wydobywcza reżimu została zaciemniona przy użyciu adresów IP proxy, co oznacza, że ​​analitycy nie byli w stanie określić udziału hashrate XMR, za który odpowiedzialna była Korea Północna.

Zobacz też: Trzej traderzy HSBC oskarżeni o front-running na rynku Forex

Chociaż badanie przeprowadzone wcześniej przez ONZ sugerowało, że oddział wojska północnokoreańskiego był odpowiedzialny za działalność kopalni kryptowalut reżimu, analiza Recorded Future na podstawie zebranych danych nie była w stanie tego potwierdzić.

Monero jest używany przez Koreę Północną conajmniej od sierpnia 2017 r., kiedy agenci zaangażowani w atak WannaCry wymienili wymuszone Bitcoiny właśnie na Monero. Zgodnie z raportem, kopanie Bitcoina przez reżim w ciągu ostatnich dwóch lat utrzymywało się na względnie statycznym poziomie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here