Naga MarketsPojawiły się doniesienia o tym, że Korea Północna próbowała kopać kryptowaluty na małą skalę. Transakcje takich monet są trudne do wyśledzenia i można je łatwo wykorzystać do prania prawdziwych pieniędzy. 


Raport, informujący o zjawisku, opracowany został przez jednostkę badawczą Koreańskiego Banku Rozwoju (KDB). Dokument stwierdza też, że północnokoreańska firma technologiczna o nazwie Chosun Expo opracowuje platformę wymiany rynkowej dla bitcoinów.

Po co Korei Północnej kryptowaluty?

Można śmiało założyć, że że Korea Północna jest zainteresowana określonymi cechami kryptowalut. W tym anonimowością, co zwiększa trudność ze śledzeniem transferów pieniężnych.

Powołując się na doniesienia medialne, jednostka KDB powiedziała, że ​​Korea Północna mogła próbować wydobywać bitcoiny między majem a lipcem zeszłego roku, ale próba zakończyła się niepowodzeniem.

Zwykli Północni Koreańczycy wydają się jednak mieć niewielką wiedzę na temat walut cyfrowych. W ostatnich wywiadach z dezerterami z Korei Północnej wszyscy odpowiedzieli, że nie wiedzą nic na temat o kryptowalut.

Korea Północna została objęta międzynarodowymi sankcjami za programy jądrowe i rakietowe. Z informacji KDB wynika, że kraj ten chce prawdopodobnie ominąć za pomocą BTC sankcje gospodarcze.

Wykorzystywanie kryptowalut do omijania sankcji gospodarczych jest coraz częstszym przypadkiem. W podobny sposób walutę Petro chce wykorzystać Wenezuela czy Iran, który też pracuje nad własną walutą cyfrową.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here