Naga MarketspodatkiChoć kryptowaluty istnieją już ponad 11 lat, to rynek ten wciąż pozostaje względnie nieuregulowany. Wiele instytucji wciąż ma problem z poprawnym sklasyfikowaniem aktywów cyfrowych, co z kolei rodzi szereg innych problemów, związanych chociażby z opodatkowaniem.


20% podatek od handlu kryptowalutami

Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość transakcji kryptowalutowych dotyczy spekulacji, rynek ten jest wyjątkowo interesujący dla wielu ustawodawców, którzy chcieliby położyć łapę na zyskach osiąganych przez traderów. Serwis informacyjny The Korea Times wskazał dziś, że południowokoreańskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów rozważa nałożenie nawet 20% podatku od dochodów z transakcji kryptowalutowych.

Wiadomość ta wynika m.in. z doniesień z początku roku wskazujących, iż Korea Południowa przygotowuje system podatkowy dla zysków z handlu kryptowalutami. Niektórzy spekulują, że tamtejszy rząd może skategoryzować zyski uzyskane w wyniku handlu walutami wirtualnymi jako “inne dochody”, a nie zyski kapitałowe. Kategoria “inne dochody” obejmuje również zyski z wykładów, zakupów loterii i nagród.

 

W 2019 roku Komitet Polityki Narodowej Zgromadzenia Narodowego zatwierdził już nawet projekt ustawy, która nadałaby większą legitymizację zasobom cyfrowym poprzez poddanie ich większej kontroli i nadzorowi rządu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPeter Schiff: posiadanie Bitcoina było złym pomysłem
Następny artykułPharmena zaprezentuje wyniki badań leku 1-MNA we wskazaniu NASH 
oraz projekt suplementów diety Menavitin przemysłowi farmaceutycznemu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here