Naga MarketsicoNajwyższy organ regulacyjny w Korei Południowej, Financial Services Commission (FSC) podkreślił, że zakaz oferowania monet początkowych (ICO) w kraju będzie dalej obowiązywał. Urząd nie zamierza zmieniać swojego zdania tym bardziej po odkryciu, iż przestępcy w dalszym ciągu wykorzystują ICO i przyciągają nieświadomych inwestorów również z Korei Płd.


Zakaz ICO nie przeszkodził w pozyskiwaniu środków

Decyzja FSC o podtrzymaniu zakazu ICO została ogłoszona, gdy opublikowano wyniki ankiety przeprowadzonej przez Służbę Nadzoru Finansowego (FSS), która wykazała, że niektóre ICO tworzone za granicą kraju nielegalnie pozyskiwały pieniądze od koreańskich inwestorów.

flagi korei południowejOd września 2018 r. FSS wysłał kwestionariusz ankiety do 22 lokalnych firm, które przeprowadzały wcześniej ICO w innych krajach – zaledwie 13 z nich odpowiedziało. Firmy te od drugiej połowy 2017 roku uzyskały środki o łącznej wartości 566,4 miliarda koreańskich wonów (509 milionów USD).

Badanie wykazało również, że koreańskie firmy zakładały nową działalność w Singapurze w celu obejścia zakazu ICO, ale wciąż zbierały pieniądze od Koreańczyków – o czym świadczą dokumenty i materiały marketingowe w języku koreańskim. Niektóre projekty ICO również nie ujawniły niezbędnych informacji dla inwestorów tj. profil firmy czy sprawozdania finansowe. W niektórych przypadkach dostarczano nieprawdziwych informacji w celu zmylenia inwestorów.

W podsumowaniu badania zauważono, iż ryzyko projektów ICO charakteryzuje się nadmiernym ryzykiem, a statystyka pozostaje niekorzystna – aż 67,7% ICO straciło na wartości w porównaniu z debiutem.

Zobacz również: Liczba skarg na kryptowaluty wzrasta o 16 tys. %. Przeważa brak dostępu do środków

W zeszłym tygodniu dwóch menedżerów z południowokoreańskiej giełdy kryptowalut – Komid – zostało zaaresztowanych za fałszowanie obrotów i oszukiwanie inwestorów. Jak stwierdził sąd prezes firmy dokonał wielu fałszywych transakcji, do których używał specjalnego bota handlowego. Przez swoje działania zrealizował miliony fałszywych transakcji kryptowalutowych, a działania te przyniosły mu około 45 milionów dolarów zysków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here