Naga MarketsFirma Strongold wyemituje w tym celu 6 milionów akcji zwykłych serii AAmerykańska firma Stronghold Digital Mining, zajmująca się kopaniem bitcoinów (BTC), wprowadzi na giełdę Nasdaq prawie sześć milionów akcji w ramach pierwszej oferty publicznej, wynika z ostatecznego prospektu emisyjnego złożonego w komisji nadzoru finansowego SEC.

Strongold planuje IPO na Wall Street

Stronghold planuje wprowadzić na giełdę 5 882 352 akcji zwykłych serii A wyceniane między 16 a 18 dolarów pod symbolem „SDIG”. Przyjmując średnią proponowaną cenę ofertową, wartość IPO wyniesie około 100 milionów dolarów.Firma z siedzibą w Pensylwanii po raz pierwszy złożyła wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o przeprowadzenie IPO na Nasdaq w lipcu. Będzie finansować prawie 900% wzrost zdolności produkcyjnych w nadchodzącym roku.

Podmiot planuje stać się pierwszą północnoamerykańską firmą wydobywającą kryptowaluty, która wejdzie na giełdę poprzez rzeczywiste IPO. Różni się to od popularnych obecnie sposobów notowań bezpośrednich przy wykorzystaniu specjalnych spółek akwizycyjnych specjalnego przeznaczenia (SPAC).

Stronghold zamierza przyznać subemitentom, czyli pośrednikom, którzy pomogą firmie przygotować się do oferty, 30-dniową opcję na zakup aż 882 352 dodatkowych akcji po cenie IPO, oprócz 5,8 mln oferowanych publicznie.

Spółka obsługuje obecnie około 3000 koparek z wydajnością około 185 petahaszy na sekundę (PH/s), wynika z prospektu. Podmiot stwierdza, że zawarł umowy z trzema dostawcami w celu dostarczenia dodatkowych 26 150 koparek o łącznym hash rate powyżej 2500 PH/s. Dostawa 72% z nich została zaplanowana na ten rok, a pozostałe zostaną dostarczone w 2022 r.

Stronghold zamierza nabyć jeszcze więcej sprzętu dzięki wpływom z IPO, ponieważ zaplanowano dostarczenie dodatkowych 55 800 koparek.

Branża wydobywcza rozwija się bardzo dynamicznie w USA, przejmując sporą część hash rate od Chin, w których wprowadzono wiele represji wobec kryptowalut w ostatnim czasie. W efekcie to właśnie Stany Zjednoczone odgrywają obecnie dominującą rolę na rynku wydobywczym, gdzie jeszcze niedawno Kraj Środka odpowiadał za ponad 50% aktywności całej branży.

invest

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Stronghold chce generować czystą energię

Firma jest właścicielem i operatorem „Scrubgrass Plant” w Pensylwanii, który został uznany za alternatywne źródło energii, ponieważ przekształca odpady węglowe w czystą energię. W prospekcie emisyjnym stwierdzono:

– Jesteśmy zobowiązani do generowania czystej energii i zarządzania naszymi aktywami w sposób zrównoważony, i wierzymy, że jesteśmy jedną z pierwszych pionowo zintegrowanych firm wydobywających aktywa kryptowalutowe, koncentrując się na operacjach korzystnych dla środowiska.

Michael Saylor, prezes spółki MicroStrategy, która posiada obecnie kilka miliardów dolarów udziałów w bitcoinie stwierdził, że „za każdym razem gdy spółka górnicza debiutuje na giełdzie, bitcoin rośnie w siłę”.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here