Naga MarketsW ostatnim czasie mieliśmy do czynienia ze spektakularnymi wzrostami na niektórych walorach. Trwające spadki na szerokim rynku mogą zmęczyć nawet najwytrwalszych graczy i nic dziwnego, że każda okazja do zarobku jest wykorzystywana na maksa.

Losy spółki Kopex jak i JSW w dużym stopniu zależą od sytuacji geopolitycznej oraz od cen węgla na światowych rynkach. Na wykresie spółki Kopex spadki trwają nieprzerwanie już od prawie roku, nie było jak do tej pory nawet trendu wzrostowego krótkoterminowego. Cały czas przypominam, że musimy pamiętać o trendzie głównym…0218-kpx-tyg… spadkowym. Nie ma co się oszukiwać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Może po prostu ja mam jakieś uprzedzenia do wsparć w trendzie spadkowym, ale jakoś im nie wierzę. One są dobre do korekt, ale nie do początku czegoś większego. Wsparcie to nie wszystko. Po takich spadkach oczekiwałbym dłuższego okresu konsolidacji albo przynajmniej pro wzrostowej sekwencji szczytów i dołków. Zastanówmy się, czy jest na to szansa.

W naszym przypadku pierwszy większy opór jest stosunkowo wysoko, więc potencjalny wzrost może być odczuwalny, ale w takich przypadkach trzeba być podwójnie czujnym.0218-kpx-tyg-pow Ponownie wstawiłem wykres tygodniowym z pokazanymi dwoma scenariuszami, jakimi bym się spodziewał. Nie powiem, niebieskie kreski byłyby idealnym rozwiązaniem dla większości inwestorów. Jedni (w tym ja) widzieliby sekwencję wyższych szczytów i dołków wraz ze zjawiskiem “zmiany biegunów”(co to jest? Tutaj znajdziesz przykłady: LINK 1, LINK 2) a drudzy nastawieni bardziej spekulacyjnie, mieli by szybki zysk. Pomarańczowy scenariusz również by mnie nie zdziwił. Jest on bardziej tradycyjną formą zmiany trendu (ale nie gwarantującą tego). Wtedy wykres przypominałby konsolidację, ale jak to bywa podczas mocnych trendów – cena mogłaby wrócić do trendu głównego.  0218-kpxNa koniec należy wspomnieć o wykresie dziennym. Pokazuje, że cenie nie udało się, ani razu, pokonanie ważnych poziomów cenowych, niby wzrosty miały miejsce, ale nie na długo.

Sprawdź, czy spółka KPX znajduje się w ofercie brokera HFT.

Aktualnie mamy kolejną próbę sforsowania oporu. nie na darmo pokazałem niebieskie kreski na wykresie tygodniowym. Jeśli cena podążyłaby w ich ślady, wykres dzienny wyglądał by wtedy tak: 0218-kpx-dd

Chyba dalszy komentarz jest zbędny…

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

invest

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here