Naga MarketsUdane rajdy cenowe spółek Famur [FMF], JSW i Bogdanka [LWB] mogą spowodować, że coraz więcej inwestorów skupi się przy spółce Kopex [KPX], licząc, że pójdzie “za ciosem”. Na wykresie dziennym, możemy zauważyć podwyższony wolumen podczas czterech ostatnich sesji, to małe potwierdzenie mojej tezy.

Spółka zajmuje się sprzedażą hurtową maszyn wykorzystywanych w górnictwie, budownictwie oraz inżynierii lądowej i wodnej. Skoro pojawiają się przesłanki na poprawę w branży, to może przełoży się to na wzrost cen Kopexu? Pomijając płynące informację, spróbuję przeanalizować wykres spółki pod kątem panującego aktualnie trendu – przecież to cena dyskontuje wszelakie informacje.

Moja ostatnia analiza niestety była chybiona. Niestety spadki pogłębiły się wyznaczając niższy dołek.0724-kpx Zdecydowanie, od początku roku mamy do czynienia ze swego rodzaju konsolidacją (ale dopiero teraz jesteśmy w stanie to stwierdzić), gdzie wyraźnym oporem jest poziom 4 zł. Jeszcze w marcu uważałem, że trend spadkowy tra w najlepsze tworząc coraz to niższe świeczki. Całą sytuację ratuje spokojny spadek cen od początku kwietnia (spadek z poziomu 4 zł aż do zielonej strefy wsparcia). Aktualny wykres pozwala wyrysować strefy wsparć i oporów, które dzielą wykres na strefy (A i B). Owe strefy możemy wykorzystać w swoich zagraniach a najlepszym scenariuszem na najbliższe dni byłoby pokonanie oporu /C/. Wtedy śmiało można byłoby pomyśleć o zakupach akcji z poziomem TP na wysokości 4 zł. O ile cena utrzyma się w strefie B, zakup akcji będzie znacznie bardziej ryzykowny.

Patrząc “globalnie” na wykres spółki Kopex [KPX]…0724-kpx-tyg… niestety trend długoterminowy jest nadal spadkowy. Tu również decyduje poziom 4 zł.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


Wnioski:

  • pomimo straszącego trendu spadkowego jest szansa na zarobek na trendzie niższego rzędu,
  • zakładając zakup po 3,24, SL = 2,99 a TP = ok. 4,05 zł, wychodzi nam, że wskaźnik R:R (Risk-Reward Ratio) będzie wynosić 1:3 – czyli nie najgorzej.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here