Naga MarketsKopanie ETH trzy razy zyskowniejsze niż BTC. Hash rate ETH powyżej 250 TH/sHash rate Ethereum wybił powyżej granicy 250 terahashy na sekundę po raz pierwszy od sierpnia 2018 roku osiągając historyczny rekord w tej kategorii, jak wynika z danych opublikowanych przez Glassnode.

  • Kurs ETH/USD obecnie jest na 339 dol. po zejściu z dwuletnich minimów na 489 dol. osiągniętych na początku września
  • Cena Bitcoina również spada z lokalnych maksimów z połowy sierpnia i obecnie wynosi 10616 dol.
  • Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą zaraz po Bitcoinie

Hashrate Ethereum na ATH

Ilość mocy obliczeniowej w sieci Ethereum jest obecnie na szczytach wszechczasów po tygodniach sporej zmienności w kluczowych metrykach z blockchain ETH.

Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę analityczną Glassnode, hash rate Ethereum wybił do rekordowych szczytów we wtorek 6 października i przebił barierę 250 terahashy na sekundę. To wzrost aż o 80% względem stycznia.

Glassnode uzasadnia, że taka zwyżka hashrate’u może wynikać z rosnącej popularności związanej z projektami Defi w tym roku co przekłada się na wyższe opłaty gas.

Gas jest miarą stosowaną do ustalania opłat za korzystanie z blockchaina Ethereum. Ilość gasu zużytego w danej transakcji zależy od złożoności obliczeniowej tej transakcji. Z drugiej strony wartość zużytego gasu jest wybierana przez osobę wykonującą transakcję i wyceniana w Ethereum. Cena jest ostatecznie ustalana przez górników Ethereum, którzy akceptują lub odrzucają transakcje na podstawie ceny gasu.

Kopanie ETH trzy razy zyskowniejsze niż BTC. Hash rate ETH powyżej 250 TH/s
Notowania Ethereum. Źródło: tradingview.com

Wydobycie ETH jest 3 razy bardziej opłacalne niż BTC

Wydobywanie Ethereum jest teraz trzy razy bardziej zyskowne niż kopanie Bitcoina, jak wynika z danych zaprezentowanych przez F2Pool. W tym przypadku zyskowność kopania obliczana jest jako przychody (czyli nagroda za wydobyty block po odjęciu kosztów transakcyjnych) minus koszty zużytej energii.

F2Pool wzięło pod uwagę zysk kopacza BTC używającego Antminer S19 Pro wynoszący 4,33 dol. w 24 godz., oraz zysk kopacza ETH z GTX TitanV 8 o wartości 15,56 dol. w 24 godz. Zatem ETH gwarantuje o 259% większy zysk.

Sześć koparek obserwowanych przez F2Pool wykazuje dzienną zyskowność ponad 10 dol., podczas gdy tylko dwie koparki BTC wykazują więcej niż 4 dol.

Jak twierdzi Glassnode kopacze Ethereum zarobili 166 mln dol. na kosztach transakcji we wrześniu, podczas gdy wydobywający Bitcoina jedynie 26 mln dol. w tym samym czasie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here