Naga Marketscrypto winter bitcoin ccWiele wskazuje na to, że rynek kryptowalut przetrwał zimę, ponieważ ostatnie ożywienie szybko nabrało tempa. Tuż po weekendzie kupujący zdołali podbić cenę Bitcoina w kierunku 9000 USD, co jest najwyższym poziomem w 2019 r. i najlepszą ceną od maja 2018 r. Mimo, że wirtualna moneta koryguje od wczoraj i znajduje się poniżej 8800 USD, wciąż jest to wzrost o 137% od początku roku.


Zobacz również: Bitcoin mining znowu opłacalny? Kopanie kryptowalut ze wzrostowym trendem

“Crypto winter” opuściła rynek Bitcoina na stałe?

Te pozytywne zmiany mają daleko idące implikacje zarówno dla spekulantów jak i górników, którzy zarabiają pieniądze, wykorzystując karty graficzne do rozwiązywania złożonych działań matematycznych w celu potwierdzania transakcji sieciowych.

canaan_Bitcoin_Mining_koparkiChociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się, że górnicy wykopują Bitcoiny z powietrza, nie jest to do końca prawda. Musieli wcześniej inwestować w wysokowydajny sprzęt i płacić ogromne rachunki za energię elektryczną, ponieważ wydobycie to proces bardzo energochłonny. Dlatego górnicy kryptowalutowi znaleźli się pod ogromną presją podczas ponad rocznego rynku niedźwiedzia, znanego również pod nazwą „crypto winter”. Wielu małych i indywidualnych górników zostało zmuszonych do wycofania się z biznesu, podczas gdy duże przedsiębiorstwa musiały ograniczyć swoje zakłady produkcyjne, aby utrzymać poziom rentowności.

Obecnie, gdy cena Bitcoina rośnie, wydobywanie znów staje się opłacalne. Według statystyk blockchain.com, średnie dzienne przychody górników z wydobycia BTC osiągnęły 17,5 miliona dolarów. Jest to porównywalne z przychodami z czerwca 2018 r. Ponadto średnia liczba potwierdzonych codziennie transakcji Bitcoin stale rośnie, przy średnim wzroście opłat transakcyjnych.

Zobacz również: Kopanie Bitcoina (BTC) przynosi największe zyski. Ponad 1 milion dolarów prowizji dla górników w ciągu 24 godzin

Aby jednak wykorzystać pozytywną tendencję i zarobić na wydobyciu, górnicy muszą być na bieżąco z rozwojem technologicznym i regularnie aktualizować swój sprzęt górniczy. Ponieważ trudność wydobycia rośnie wraz z ceną, górnicy potrzebują mocniejszego i wydajniejszego sprzętu, aby utrzymać konkurencyjność na rynku. W maju br. nagroda za wydobycie BTC zostanie zmniejszona o połowę, do 6,25 BTC, a ostatecznie górnicy Bitcoinowi będą całkowicie polegać na przychodach z prowizji. Opłaty muszą zatem być wystarczająco wysokie, by zachęcić górników do dalszego kopania.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here