Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyKopanie bitcoinów (BTC) jest teraz trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Trudność wydobycia wzrosła o ponad 21,5% od ostatniej korekty 1 maja, a nowy rekord wszechczasów wynosi 25,05 biliona. Według danych dostarczonych przez BTC.com jest to największy wzrost od października 2017 roku. Kurs BTC/USD oscyluje w czwartek popołudniu nieco poniżej 50 000 USD po wcześniejszym spadku do 45 700 USD.

Kurs bitcoina (BTC): wzrost trudności wydobycia wpłynie na mniejsze przychody górników

Nowy rekord wszechczasów 25,05 biliona oznacza wzrost o 21,53% od ostatniej korekty 1 maja, kiedy trudność spadła o 12,6%, rejestrując największą korektę w dół w sieci bitcoin od początku roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mechanizm kopania bitcoina opiera się na funkcji zawartej w jego kodzie. Ma ona za zadanie dostosowywać trudność wydobycia co około 14 dni, opierając obliczenia na ilości mocy, jaka pojawia się w sieci. Funkcja ta ma zapewniać, że nowy blok BTC będzie generowany w stałych 10-minutowych odstępach. Wzrost trudności kopania Bitcoina następuje więc wtedy, gdy coraz większa ilość górników wykonuje swoją pracę.

invest

Zwykle średni interwał produkcji bloku ma wynosić 10 minut. Jednak w ostatnim czasie następowało to znacznie szybciej – około 8,5 minuty. Oznacza to, że istnieje rosnąca konkurencja między górnikami, ponieważ do sieci trafia większa liczba hashów – czyli łączna moc obliczeniowa wykorzystywana do wydobywania i przetwarzania transakcji.

Na początku tego tygodnia szybkość hashowania sieci bitcoin osiągnęła nowy rekord wszechczasów, przekraczając 178 TH/s, po czym nieznacznie spadła w ciągu ostatnich kilku dni.

Szybkość hashowania sieci bitcoin. Źródło: Blockchain.com

W połączeniu z rosnącą konkurencją i choćby dzisiejszym spadkiem ceny bitcoina poniżej 50 000 USD, wzrost trudności wydobycia prawdopodobnie wpłynie na mniejsze przychody górników.

Jednak jest dobra wiadomość dla przeciętnych użytkowników: szybszy interwał produkcji bloków już pomógł w wyczyszczeniu mempoolu. Oznacza to, że zablokowane transakcje nie będą musiały długo czekać, zanim zostaną potwierdzone.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) spada poniżej kwietniowego minimum 47 555 USD

Notowania BTC/USD po silnej wyprzedaży w dniu wczorajszym spadły w czwartek do niskiego poziomu 45 700 USD wcześniej przebijając kwietniowy dołek 47 555 USD. Jednak popołudniu kurs znacząco odbija w okolice poziomu otwarcia 49 500 USD. W przypadku dalszej przeceny najcenniejszego wirtualnego aktywa może dojść do testu głównego poziomu wsparcia 42 000 USD. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej lokalnego oporu 52 924 USD mógłby przywrócić presję na dalsze wzrosty.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkp cargo | eur/usd | mwig40 notowania | pknorlen notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here