Naga MarketsKopanie bitcoina. Górnicy BTC zarabiają obecnie 40 mln dolarów dzienniePo spadku do poziomu 6,8 miliona dolarów w miesiącach następujących po halvingu, który miał miejsce 11 maja 2020 r., przychody górników z nagród za wydobycie kolejnych bloków wahają się obecnie powyżej 40 milionów dolarów, zgodnie z danymi firmy Glassnode zajmującej się analizą on-chain.

Bitcoin znowu zapewnia górnikom bardzo wysokie zarobki

Wydobywanie bitcoinów (BTC) to wysoce konkurencyjny proces tworzenia nowych kryptowalut poprzez rozwiązywanie skomplikowanych zagadek matematycznych za pomocą komputerów z zainstalowanym specjalistycznym oprogramowaniem. Weryfikując transakcje BTC i dodając je do blockchain, górnicy zgarniają nagrody, które składają się z opłat transakcyjnych i nagrody bazowej za każdy blok, który wydobywają.Nagroda za blok jest zmniejszana o połowę co 210 tysięcy wydobytych bloków, czyli średnio co cztery lata – stąd też proces ten nazywa się „halvingiem”, czyli przepołowieniem.  Halvingi będą miały miejsce tak długo aż wydobyte zostaną ostatnie bitcoiny – według obecnych wyliczeń ma to nastąpić po 2140 roku.

Kopanie bitcoina. Górnicy BTC zarabiają obecnie 40 mln dolarów dziennie
Linia przerywana wskazuje, kiedy miejsce miał ostatni halving. Źródło: Glassnode

Najnowsze wartości zarobków górników oznaczają to wzrost o około 488% od ostatniego halvingu. Są jednak nadal niższe od 60 milionów dolarów, czyli wartości osiąganych w maju bieżącego roku, tuż przed masowym zablokowaniem przemysłu wydobywczego w Chinach.

Jest to również 185% więcej niż wartości odnotowane w okresie poprzedzającym halving z ubiegłego roku, kiedy górnicy otrzymywali wynagrodzenie w wysokości około 14 milionów dolarów dziennie.

Chociaż górnicy muszą pracować dwa razy ciężej, aby cieszyć się tymi samymi nagrodami sprzed halvingu, wzrost przychodów górników przedstawiony powyżej sugeruje, że redukcja nagrody za blok nie musi koniecznie oznaczać spadku zarobków.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Kopacze bitcoina wierzą w długoterminowy rozwój branży pomimo problemów w Chinach

Aby nadal dotrzymywać finansowego kroku, firmy wydobywcze muszą inwestować w więcej maszyn, wydobywczych. Wiąże się to z koniecznością wydania większej ilości pieniędzy, a także z wiarą w długoterminową przyszłość biznesu.

Idąc tym tokiem myślenia, wzrost przychodów sugeruje, że firmy wydobywcze inwestują w ekspansję i zachowują wiarę w wydobycie. Wniosek ten może być zaskakujący, biorąc pod uwagę agresywną rozprawę z przemysłem wydobywczym w Chinach w tym roku.

W połowie czerwca, po tym jak kilka chińskich prowincji pozbyło się operatorów wydobywających BTC, bank centralny kraju nakazał bankom i platformom płatniczym odcięcie się od wszelkich relacji z dostawcami usług kryptowalutowych.

Wszystko to z kolei spowodowało masowy odpływ górników z Chin, z których wielu przeniosło swoje operacje do Ameryki Północnej lub Kazachstanu. Doprowadziło to również do załamania się hash rate sieci Bitcoina – całkowitej mocy obliczeniowej sieci – jak i trudności wydobycia.

Trudność wydobycia – miara mająca na celu wskazanie, jak dużo mocy obliczeniowej jest wymagane do produkcji nowego BTC – wzrosła powyżej 25 bilionów w połowie maja.

Wkrótce po chińskiej blokadzie, trudność spadła aż o 54%, dzięki czemu znalezienie nowych bloków stało się mniej więcej dwa razy łatwiejsze. Od tego czasu wartość ta jednak stale się odbudowuje, a pięć kolejnych wzrostów trudności doprowadziło ją do poziomu prawie 19 bilionów. Najnowsza korekta trudności, ma spowodować kolejny wzrost o około 3%.

Współzałożyciele Glassnode, Jan Happel i Yann Allemann, powiedzieli, że obecny wykres trudności wydobycia BTC „wkrótce zasygnalizuje pozytywne ożywienie, ponieważ więcej górników wraca do sieci”.

Ostatnie porównywalne wydarzenie miało miejsce po kapitulacji rynku niedźwiedzia w grudniu 2018 roku. Wtedy trzeba było 164 dni, aby powrócić na dodatnią stronę. Obecne ożywienie w górnictwie zajęło 120 dni – napisali.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig cena | kurs dolara online | bankomat blik | giełda polenergia | amrest akcje wykres | bitcoin system | cena akcji celon pharma |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułNotowania dolara australijskiego spadają. Walucie zaszkodził „gołębi” komunikat RBA
Następny artykułIle kosztuje dolar? Kurs USD/PLN wybija we wtorek 3,96 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here