Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyBitcoin (BTC) dominuje rynek nie tylko pod względem kapitalizacji rynkowej i wolumenu obrotu. Największe zyski w porównaniu do innych altcoinów odnotowują także bitcoinowi górnicy. 

W ciągu ostatnich 24 godzin, wysokość prowizji płaconej górnikom za wydobycie najstarszej kryptowalucie przekroczyła 1 milion dolarów, wskazują dane z coinmetrics.io. Mediana prowizji w tym samym okresie wyniosła 1,76 dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na pozostałe altcoiny, łatwo zauważyć, dominację wysokości prowizji bitcoinowych górników nad wydobywającymi inne altcoiny, która przekracza 90%. Na drugim miejsce znajduje się Ethereum (ETH), jednakże prowizję w wysokości ponad 89.630 USD stanowią niecałe 9% tych należących do BTC.

Kopiący Litecoina (LTC) zyskali w ciągu ostatniej doby 1.780 dolarów, niewielka kwota w porównaniu do BTC. Z kolei popularna wśród cyberprzestępców wykorzystujących do kopania złośliwe oprogramowanie (malware) kryptowaluta Monero (XMR) pozwoliła zarobić górnikom jedynie 183 dolary, niewiele.

Zerowa mediana wartości transakcji Ethereum (ETH)

Mediana opłaty za transakcję BTC wynosi 1,77 USD, a w przypadku ETH jedynie 0,0495. Tym samym jest ona 35-krotnie wyższa dla Bitcoina. Dane te nie uwzględniają jednak wagi transakcji o dużej wartości dla sieci Bitcoina.

Warto przyjrzeć się także medianie wartości transakcji, która dla Bitcoina wyniosła ponad 154 USD, a dla ETH byłą równa 0 USD. Skąd zerowa wartość mediany transakcji Ethereum?  Wynika ona z tego, że większość transakcji w łańcuchu Ethereum nie wiąże się z transferem pieniędzy.

Z pewnością, stosunek wartości opłaty do transakcji jest dużo lepszy (dla użytkowników) w Litecoin i Dash. Chociaż niska liczba transakcji (około 21-30 tys.) w połączeniu z niskimi opłatami, oznacza niewielki zarobek dla górników.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nie tylko prowizja daje zysk

 

Na szczęście prowizje nie są jedynym sposobem nagradzania górników, w przeciwnym razie nikt nie wydobywałby większości coinów. Obecnie za jeden wykopany blok, górnicy otrzymują 12,5 BTC, co przy obecnych cenach daje kwotę 100 tysięcy dolarów. Przy wydobytych 130 blokach w ciągu ostatniej doby, górnicy zarobili dodatkowo ponad 13 mln dolarów.

Zobacz też: Bitcoin pokonuje barierę 8 tysięcy USD. Kurs BTC najwyżej od lipca 2018

Jednak w maju br. ta nagroda zostanie zmniejszona o połowę, do 6,25 BTC, a ostatecznie górnicy bitcoinowi będą całkowicie polegać na przychodach z prowizji. Opłaty muszą zatem być wystarczająco wysokie, by zachęcić górników do dalszego kopania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here