Naga MarketsWszystkie kopalnie, wchodzące w skład Polskiej Grupy Górniczej (PGG), które trzy tygodnie temu, w związku z rozprzestrzeniającymi się wśród górników zachorowaniami na COVID-19, wstrzymały lub ograniczyły wydobycie węgla, od poniedziałku 6 lipca wracają do pracy. Zarząd PGG chce utrzymać pięciodniowy tryb pracy i zachować poziom inwestycji umożliwiający normalne funkcjonowanie spółki.

  • Wznowienie pracy w 10 zakładach górniczych PGG.
  • W trakcie przestoju w kopalniach prowadzono prace zabezpieczające.
  • PGG zakłada utrzymanie 5-dniowego tygodnia pracy we wszystkich kopalniach w nadchodzących miesiącach.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Kopalnie PGG wznawiają normalną produkcję węgla

Od poniedziałku, 6 lipca, 10 kopalni PGG wznawia działalność na pełnych obrotach, po wcześniejszych ograniczeniach. Z dniem dzisiejszym, normalnie zaczęły funkcjonować następujące kopalnie: Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, Piast w Bieruniu, Ziemowit w Lędzinach, Halemba i Pokój w Rudzie Śląskiej, Chwałowice w Rybniku, Marcel w Radlinie, Rydułtowy w Rydułtowach, Mysłowice-Wesoła w Mysłowicach oraz Wujek w Katowicach.

Spółka przedstawiła w ostatnim czasie plan operacyjny na najbliższe trzy miesiące. Zakłada on utrzymanie pięciodniowego dnia pracy, utrzymanie poziomu produkcji, a także nowych inwestycji, które są niezbędne w zapewnieniu normalnego funkcjonowania spółce.

Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej zapewnił w komunikacie:

Podczas przestoju w tych kopalniach prowadzono wszelkie niezbędne prace zabezpieczające, które pozwolą na płynne rozpoczęcie wydobycia po przerwie. Od poniedziałku przodki i ściany wydobywcze będą normalnie pracować“.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Masowe testy na COVID-19 wśród pracowników PGG

Od początku maja wśród pracowników PGG wykonano – w dwóch turach badań przesiewowych – ponad 50,6 tys. testów na obecność koronawirusa. Systematycznie maleje liczba pracowników objętych kwarantanną – obecnie jest to poniżej 300 osób, wobec ponad dwóch tysięcy w szczytowym momencie epidemii.

Zarząd spółki zadecydował o sfinansowaniu przez spółkę zakupu aparatów diagnostycznych dla laboratorium przy wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Katowicach. Dzięki temu możliwość testowania laboratorium wzrośnie nawet do 2 tysięcy testów na dobę, co pozwoli na błyskawiczne przebadanie górników w razie nadejścia kolejnych fal zagrożenia Covid-19.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here