Naga MarketsChińskie organy ścigania odkryły nielegalną kopalnię bitcoinów w czymś, co wyglądało na… groby.

  • Chińskie służby odkryły kopalnię BTC, która była zlokalizowana w czymś na kształt grobów.
  • Mining w Chinach jest atakowany.

Kopalnia BTC w grobach?

Lokalny anglojęzyczny serwis informacyjny Beijing News poinformował 31 maja, że ​​organy ścigania odkryły nielegalną kopalnię BTC w mieście Daqing w północnych Chinach. Piszemy o tym dlatego, że koparki były zlokalizowane w czymś, co wyglądało na dwa miejsca pochówku na okolicznych polach.

Policja postanowiła zbadać ten teren po tym, jak lokalna firma przekazała organom dane dot. niewyjaśnionych strat mocy elektrycznej. Oficerowie służb znaleźli ostatecznie wejście do kopalni w pobliżu dwóch tajemniczych kopców. Tam odkryto sprzęt do kopania bitcoinów, który działał wykorzystując kradzioną energię elektryczną.

Inne tego typu sprawy

Lokalne media podały, że na początku tego samego tygodnia organy ścigania odkryły 54 platformy wydobywcze bitcoinów, które były ukryte na terenie hodowli psów w prowincji Heilongjiang.

Wszystkie te działania są nielegalne. Rząd chińskiej prowincji Syczuan niedawno ogłosił nawet, że lokalne firmy muszą zaprzestać wydobywania kryptowalut. Jest to o tyle ważne, ponieważ zgodnie z badaniami prowadzonymi na uniwersytecie w Cambridge prowincja jest odpowiedzialna za prawie 10 proc. globalnego hashrate’u w sieci bitcoina.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here