Naga MarketsKopalnia Bitcoina (BTC) zarobiła 700% na sprzedaży prądu do elektrowniZachodni Teksas w gorące, letnie dni bez wiatru ma spore problemy z utrzymaniem przepustowości swojej sieci elektrycznej, a cena jednej megawatogodziny przekracza 200 dolarów. Właśnie w takim okresie kryptowalutowa kopalnia wspierana przez miliardera Petera Thiela wyłącza swoje koparki na kilkadziesiąt minut i w tym krótkim oknie zarabia nie na wydobyciu Bitcoinów, ale na sprzedaży elektryczności.

  • Nadmiar energii elektrycznej powstaje zazwyczaj w nocy przy silniejszych wiatrach, następnie jest przechowywany w tak zwanych Bitcoinowych Bateriach i odsprzedawany z siedmiokrotnym zyskiem do lokalnych elektrownii
  • Layer1 w momencie, gdy temperatura w Teksasie jest zbyt wysoka, aby chłodzić całą kopalnię, Layer1 redukuje lub całkowicie zatrzymuje wydobycie i odsprzedaje niewykorzystaną energię

Kopalnia Bitcoina w miejscu, gdzie 15% energii pochodzi z farm wiatrowych

Płacą nam za produkcję Bitcoinów – komentował dla Bloomberga prezes i jeden z założycieli farmy Layer1, Alexander Liegl.

Dzięki swojej unikatowej lokalizacji w zachodniej części Teksasu, gdzie farmy wiatrowe dostarczają ponad 15% zapotrzebowania energetyczne dla całego stanu – co jest najwyższą wartością w USA – farma kryptowalutowa może czerpać dodatkowe zyski z produkcji energii.

Biznes nie jest jednak dziełem przypadku i farma od początku miała być nastawiona na odsprzedawanie nadmiaru energii w najcieplejszych miesiącach na rzecz ograniczonego kopania kryptowalut.

Firma chce do 2022 roku odpowiadać za 30% łącznego hashrate sieci Bitcoin, a Liegl poinformował, że Layer1 wkrótce zainstaluje 50 kolejnych jednostek mogących produkować 100 megawatów energii oraz kopać do 27 Bitcoinów każdego dnia (o wartości 320 tysięcy dolarów).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/PLN) wynosi 3,7052. Słaby dolar pomaga amerykańskim firmom
Następny artykułTesla pozyska 5 mld dol. przez sprzedaż akcji. Akcje w górę o 74% w sierpniu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here