Naga MarketskoparkaDo niecodziennego odkrycia doszło na jednym z włoskich lotnisk. Otóż pracownik linii lotniczej kopał tam ETH. Oczywiście bez zgody zarządu placówki. Sprawę odkryto dzięki systemowi kamer.

  • Pracownik włoskiego lotniska kopał nielegalnie ETH.
  • Wykorzystał w tym celu prąd i system informatyczny lotniska.

Kopał ETH na lotnisku

O powyższej sprawie poinformował właśnie włoski portal Rai News. Okazało się, że na lotnisku w mieście Lamezia Terme odkryto nielegalną kopalnię ETH. 41-letni pracownik placówki linii lotniczych zamontował tam kilka koparek do kryptowalut. Wykorzystał prąd lotniska do miningu. Wpadł przez system kamer przemysłowych, jaki zamontowano na miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Usługi techniczne na miejscu świadczone są przez Sacal Global Solutions. Górnik ETH włamał się do systemów tej firmy i w taki sposób rozpoczął proces kopania kryptowalut. Jak podają media, stanowiło to jednak zagrożenie dla systemów informatycznych lotniska.

„Śledczy we współpracy z władzami lotniska przeanalizowali fragmenty sieci informatycznej, odkrywając przy tym obecność w dwóch różnych pomieszczeniach technicznych prawdziwej „kopalni” […] podłączonej do zewnętrznego internetu poprzez systemy dedykowane do zarządzania usługami lotniska i zasilanej energią elektryczną lotniska”

– podało Rai News.

„Dochodzenia, koordynowane przez prokuraturę w Lamezia Terme, były prowadzone w ramach działań technicznych, które umożliwiły zbadanie adresów IP powiązanych z zainstalowanymi maszynami [do kopania ETH] w celu zidentyfikowania lokalizacji poola „Ethermine” (wykorzystywanego do „wydobywania” kryptowaluty Ethereum) i monitorowania go”

– dodaje portal.

Nielegalnie kopanie krytowalut

Ponoć początkiem 2018 r., gdy świat szalał na punkcie bitcoina, aż ponad połowa firm na całym świecie ucierpiała na tym, że ich pracownicy na ich koszt kopali kryptowaluty. Oczywiście korzystając z nieswojego prądu. Możliwe, że ten przykry trend powróci, gdy na rynku cyfrowych aktywów ponownie rozpocznie się bańka spekulacyjna.

Sposobem dla przedsiębiorców, aby uchronić się przed tego typu incydentami, a dla użytkowników prywatnych przed nielegalnym kopaniem kryptowalut z poziomu ich komputera przez zewnętrzne usługi jet niezaprzeczalnie bezpieczne połączenie internetowe, które może zapewnić między innymi serwer VPN, czyli wirtualna sieć prywatna. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć swóch ruch w Internecie oraz zwiększyć anonimowośc.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here