Kontynuacja wzrostów na ropie naftowej, złoto i srebro pod presją sprzedających
Cena ropy, złota i srebra

W ostatnich dniach możemy obserwować dalsze wzrosty na rynku ropy naftowej i próbę wyhamowania spadków na złocie i srebrze. Niemniej z racji Święta Dziękczynienia w USA zmienność jest ograniczona. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota znajduje się w ostatnim czasie pod presją sprzedających. Wczoraj i w środę ruch w dół wyhamował, jednak na razie jest to zdecydowanie za mało, aby mówić o powrocie do wzrostów. Patrząc technicznie na interwał D1, kluczowym poziomem pozostaje 1820$, dopiero powrót powyżej może przyczynić się do wygenerowana silniejszej korekty z celem na 1850$. Na razie jednak to sprzedający mają przewagę na wykresie. 

Cena ropy (OIL WTI)

Pomimo wczorajszego cofnięcia, na rynku ropy naftowej wciąż możemy mówić o tendencji wzrostowej. Patrząc na wykres WTI, kluczowym wsparciem jest strefa przy 43,7$. Miejsce to wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1, oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania będą się utrzymywały powyżej – obowiązuje scenariusz wzrostowy. 

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Załamanie na rynku Bitcoina, koniec rajdu na krytpowalutach?

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania mają wyraźny problem z utrzymaniem wsparcia przy 23,30$. Dziś o poranku kurs znajduje się poniżej, dlatego też istnieje szansa na pogłębienie przeceny. Nawet jeżeli doszłoby do odreagowania, najbliższy opór znajduje się dość blisko – poziom 23,8$, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. 

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here