Naga Markets

Kontynuacja wyprzedaży na rynkachPoniedziałkowe notowania rozpoczęły się kontynuacji wyprzedaży na europejskich
parkietach. WIG20 przy obrotach sięgających 564 mln PLN stracił 1,8% i zatrzymał się na
poziomie 1573,4 pkt. Tego dnia do najsłabszych polskich blue chipów należały takie podmioty jak: KGHM (6,4%), LPP (4,6%) oraz Pepco (4,4%). Z drugiej strony znalazły się zaledwie cztery spółki i były to m.in.: PGNiG (+3,8), PKN Orlen (+3,0%) oraz JSW (+2,8%).

Kontynuacja wyprzedaży na rynkach

Równie słabo wypadły średnie i małe spółki, a mWIG40 i sWIG80 straciły odpowiednio: 2,5%/1,7%. Sektorowo najlepiej poradziła sobie „paliwówka” zyskując (+2,6%), z drugiej strony największej przeceny doświadczyło górnictwo (4,8%). Również na innych europejskich parkietach panowały niedźwiedzie nastroje, DAX zakończył notowania ze stratą na poziomie 0,7%, CAC40 poszedł w dół o 0,9%, w związku ze Świętem Bankowym w Wielkiej Brytanii handel odbywał się bez tamtejszych inwestorów.Na Wall Street pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła kontynuacje spadków po piątkowych wypowiedziach prezesa Fed. Najwięcej traciły spółki technologiczne, a Nasdaq zakończył notowania 1,0% pod kreską, dalej był S&P500, który stracił 0,7%, DJI finiszował 0,6% na minusie.

Warto zauważyć, że aktualnie rynek terminowy w blisko 75% wycenia szanse 75punktowej podwyżki stopy funduszy federalnej podczas wrześniowego posiedzenia FOMC (tydzień temu prawdopodobieństwo to kształtowało się na poziomie 45%). Ponadto rynek spodziewa się, że do końca roku stopy zbliżą się do 4%, tym samym będę najwyżej od 2008r.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na wrzesień są wyceniane po 96,7 USD za baryłkę, a za USD przychodzi nam płacić 4,74 PLN. W Azji Shanghai Composite Index kończy notowania 1,5% na minusie, Nikkei natomiast idzie w górę o 1,2%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie znajdują się na lekkim plusie.

Autor: Krzysztof Tkocz, Dom Maklerski BDM.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here