Znaki par walutowychPara funta z japońskim jenem – uważana jest za jedną z lepszych jeśli chodzi o wykonywane zasięgi dla sesji intraday. Dlatego też dziś przyjrzymy się w jaki sposób można rozegrać sesje intraday – oraz nakreślimy najważniejsze średnioterminowe cele pary GBPJPY


GBPJPY aktualnie bez wątpienia znajduje się w trendzie spadkowym – a zaznaczone na wykresie boxy oznaczają powtarzalność tych samych zasięgów korekty wzrostowych. To daje nam ogólny pogląd co do tego, gdzie sięga potencjał takich korekt i gdzie można dołączyć do ewentualnej kontynuacji spadków pary – lub gdzie trend zostanie choć krótkoterminowo zanegowany. W tym momencie para dochodzi do wsparcia na poziomie 142.800 i wykonuje niewielki ruch do góry. W tym momencie, narzucając kolejny box z maksymalnym zasięgiem korekty wyłania nam się obraz poziomu 144.800 jako poziom oporowy dla układu spadkowego. Trend w żadnym stopniu jednak nie przeszkadza, żeby przyjrzeć się niższemu interwałowi w poszukiwaniu potencjalnego setupu do dogrania strefy.

wykres GBPJPY H4 29.10.2018
GBPJPY H4 29.10.2018

GBPJPY – krótkoterminowe cele dla pary

Mimo opisanego już trendu spadkowego pary, z mniejszego time frame’u – M30, para walutowa tworzy niewielki box konsolidacyjny. Tego typu boxy na interwale M30/H1 często są dobrą sytuacją do wykorzystania w niewielkim swing short / long. W tym momencie zbliżenie się do dolnego ograniczenia może wywołać ruch pod jego górne ograniczenie, a następnie poziomy docelowe dla niewielkiego podejścia pary. W tym momencie stanowi to TP1 – 60 pips na pozycję, oraz TP2 – około 120 pipsów, przy stosunkowo niewielkim ryzyku 15 do 20 pipsów. Zysk do ryzyka jest tym bardziej opłacalny, iż próba mimo trendu spadkowego powinna wykonać opisywany już zasięg do poziomu 144.800 jako podejście korekcyjne.

wykres GBPJPY M30 29.10.2018
GBPJPY M30 29.10.2018

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here