Naga MarketsKontynuacja osłabienia złotego do wybranych walut we wtorek. Nieznaczne wzrosty na dolarze i euro.Kursy walut we wtorek. Druga sesja tygodnia przynosi umiarkowaną zmienność na kursie złotego w stosunku do wszystkich walut najbardziej popularnych w gronie importerów. Świetna postawa czeskiej korony, która przebywa w okolicach historycznego szczytu, na poziomie powyżej 0,18 zł. Dolar wybija lokalny opór i zmierza w kierunku szczytu z całego 2021 roku.

  • Nieznaczne osłabienie złotego do wybranych walut popularnych w gronie importerów podczas drugiej sesji nowego tygodnia.
  • We wtorek o 15:30, najmocniej zyskują czeska i szwedzka korona.
  • Kurs dolara pokonał opór w okolicach 3,93 zł, droga do 3,98 zł pozostaje otwarta i prawdopodobna.

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Umiarkowane wzrosty na kursach walut we wtorek o godzinie 15:30

Wtorkowa sesja przebiega pod znakiem bardzo małej zmienności i tylko nieznacznego  osłabienia złotego na wybranych parach walutowych popularnych w gronie importerów. Największy wzrost notują czeska i szwedzka korona, nieznacznie słabiej radzą sobie jen, dolar i euro, jednak kursy tych walut w odniesieniu do złotego zyskują tak czy inaczej mniej więcej 0,5%. Trwa spora zmienność na rynku walut, którą potęgują ostatnie wydarzenia gospodarcze i ogólna niepewność panująca na światowych rynkach finansowych.Symbol Ostatni kurs Zmiana Zmiana w %
CZKPLN 0.18189 0.00142 0.79%
SEKPLN 0.45460 0.0029 0.64%
JPYPLN 0.03606 0.00019 0.53%
USDPLN 3.94280 0.02000 0.51%
EURPLN 4.62580 0.01890 0.41%

Kursy wybranych walut o 15:30 w trakcie wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Kurs wyłamuje opór, czy jeszcze w tym tygodniu zbliżymy się w okolice 4 zł?

Trwa świetny okres dla dolara w odniesieniu do złotego. W ciągu 3 tygodni, kurs zyskał 15 groszy i skutecznie pokonał przed kilkoma godzinami lokalny opór w okolicach 3,93 zł. Wydaje się, że tak długo, jak na światowych rynkach będzie panować niepewność związana przede wszystkim ze sprawą Evergrande, co przekłada się na spadki indeksów, możemy spodziewać się kontynuacji umocnienia dolara. Punktem zwrotnym może okazać się dojście do szczytu z przełomu marca i kwietnia 2021, kiedy za 1 dolara należało zapłacić mniej więcej 3,98 zł.

Kurs wyłamuje opór, czy jeszcze w tym tygodniu zbliżymy się w okolice 4 zł?
Notowania dolara do złotego z ostatniego miesiąca. Źródło: tradingview.com

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Autor również poleca: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here