Naga MarketsKontynuacja konsolidacji na wykresie srebraW ostatnich tygodniach ruchy notowań złota były mało wyraziste – jednak jeszcze mniejsza zmienność panuje na rynku srebra. Cena tego kruszcu przez ostatnie kilka dni poruszała się w wąskiej konsolidacji w okolicach 15,30-15,60 USD za uncję. Górne ograniczenie konsolidacji jest obecnie kluczowym poziomem oporu na wykresie cen srebra.

Popyt na srebro wyraźnie niższy

W ostatnich latach strona popytowa na rynku srebra była wyraźnie słabsza niż kupujący na rynku złota. Nie inaczej jest w tym roku – o ile notowania złota poruszają się blisko tegorocznych maksimów, to cena srebra nadal oscyluje na poziomach o około 16-17% niższych niż maksimum osiągnięte w lutym.

Obecny spokój na wykresie cen srebra może być jednak ciszą przed burzą. Jeśli druga fala pandemii stanie się problemem w kolejnych krajach, to ceny złota – jako bezpiecznej przystani – prawdopodobnie ruszą znów w górę, a to oznacza możliwość wyrwania się z konsolidacji także notowań srebra i próba ich dotarcia do szczytów z bieżącego roku.

Notowania srebra – dane dzienne 14.05.2020

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here