Naga MarketsTezos Foundation ogłosiło, że należący do Wielkiej Czwórki PricewaterhouseCoopers Switzerland (PwC) przeprowadzi zewnętrzny audyt działań i finansów spółki. Według opublikowanego 23 lipca oświadczenia, jest to pierwsza działająca na dużą skalę firma blockchainową, której PwC przeprowadzi audyt.

Walka z kontrowersjami

PricewaterhouseCoopers z siedzibą w Londynie jest jedną z czterech największych firm na świecie oferujących profesjonalny audyt. Wraz z Deloitte, Ernst & Young i KPMG są określane jako Big Four – Wielka Czwórka.

Tezos opisuje się jako “samoczynnie zmieniający się” blockchain. Zdołał zebrać około 232 mln dolarów – największą w historii kwotę w tamtym czasie – podczas Initial Coin Offering (ICO) w lipcu 2017 r. Wkrótce potem projekt stał się celem kilku procesów sądowych, które doprowadziły do opóźnienia uruchomienia usługi. Premiera wersji beta miała miejsce dopiero 30 czerwca tego roku.

Po ogłoszeniu audytu zewnętrznego przeprowadzonego przez jedną z firm z Wielkiej Czwórki, Tezos twierdzi, że jest “zobowiązany do działania z najwyższym stopniem integralności”. Współpraca z PwC pozwoli społeczności Tezos “zaufać ich operacjom i wykorzystaniu pozyskanych finansów “- można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu fundacji.

PwC planuje audytować więcej firm blockchainowych

W marcu tego roku PwC ogłosiło plany uruchomienia usługi audytowej dla firm z branży krypto i blockchain. Podano do informacji, że kilka firm zapisało się na audyt jeszcze przed oficjalną premierą.

W maju PwC zakupiło mniejszościowy udział w chińskim startupie blockchainowym VeChain, który specjalizuje się w zwalczaniu podrabiania towarów, zarządzaniu łańcuchem dostaw i produktami Internet of Things.

Inny kontrowersyjny projekt krypto – Tether – zerwał relacje ze swoim audytorem Friedman LLP w styczniu 2018 roku, dodając więcej paliwa do spekulacji, że firma nie ma odpowiedniej kwoty potrzebnej do zrekompensowania swoich tokenów USDT wycenianej w stosunku do dolara 1:1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here