Naga MarketsZgodnie z oświadczeniem jakie znajdziemy na stronie http://b2x-segwit.io w okolicach dzisiejszego dnia (28.12.2017) ma dojść do hard forka Bitcoina w bloku 501451. Najważniejsze zmiany jakie ma objąć ten hard fork to zwiększenie rozmiaru bloku do 4 mb i szybkości jego tworzenia do 2,5 minuty oraz wykorzystanie algorytmu szyfrującego X11. Wszystkie funkcjonalności mają zostać wdrożone do 15-go stycznia 2018 r.

Według Jaapa Terlouwa, twórcy projektu “Prowizje oraz szybkość transakcji w obrębie sieci Bitcoin osiągnęły nadzwyczajne wartości, co sprawia, że prawie niemożliwe jest wykorzystanie Bitcoina jako środka płatniczego”. Rozwiązaniem tych problemów ma być właśnie Segwit2x.

Źródło: b2x-segwit.io

Co ciekawe Trelouw zapewnia także, iż posiadacze Bitcoin otrzymają coiny B2X w stosunku 1:1, ale także proporcjonalną liczbę Bitcoinów Satoshi Nakamoto jako nagrodę za ich zaangażowanie w rozwój. Jednak niewiele giełd wspiera B2X, a ponadto widać, że promowana jest szczególnie giełda HitBTC.Istnieje sporo kontrowersji związanych z tym “hard forkiem”. Wśród nich podaje się między innymi promocję określonych giełd, tak by posiadacze Bitcoinów skuszeni otrzymaniem dodatkowych monet B2X oraz Satoshi Nakamoto przenosili na nie swoje środki. Kolejna kwestia dotyczy zmiany szyfrowania, co uniemożliwi kopanie ‘bitcoinowym górnikom’.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here